Połącz się z nami

News Chicago

Policjanci w Nowym Jorku bezkarnie oblewani wodą. Oburzeni mieszkańcy miasta czekają na decyzje władz

Opublikowano

dnia

Jedna osoba została oskarżona w związku z incydentem, w którym oficer policji w Nowym Jorku został oblany wodą w dzielnicy Brooklyn. NYPD wciąż próbuje zidentyfikować trzech mężczyzn poszukiwanych w celu przesłuchania w związku z podobną napaścią w innej części miasta, Harlemie.

Sytuację komentuje dziennikarka nowojorskiego Radia Rampa. Monika Adamski podkreśla, że w obu przypadkach, w których doszło do napaści na policjantów, funkcjonariusze przeprowadzali interwencję w związku z nieodpowiednim zachowaniem przestępców

W związku z incydentami, które miały miejsca na ulicach Nowego Jorku, głos zabrali politycy i przedstawiciele policji. Szef NYPD Terrence Monahan stwierdził, że oblewanie wodą funkcjonariuszy i rzucanie w policję przedmiotami to zachowania naganne i nie powinny mieć miejsca, z kolei Burmistrz Bill de Blasio zagroził przestępcom karami finansowym. Jak zaznacza Monika Adamski, Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku oskarżył o zaistniały stan rzeczy liberalną politykę obecnych władz miasta

Filmy przedstawiające oba incydenty, zostały rozpowszechnione w mediach społecznościowych i wywołały powszechne oburzenie. Dziennikarka nowojorskiego Radia Rampa twierdzi, że wszyscy czekają obecnie na zatrzymanie podejrzanych w związku z atakami na policjantów i konkretne decyzje polityków

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: youtube.com, Facebook.com/Monika Adamski

 

 

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

lipiec 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne