Połącz się z nami

News Chicago

Amerykańska Częstochowa po raz trzynasty czeka na motocyklistów. Daria Łyskawa zachęca do wyprawy na dwóch kółkach

Opublikowano

dnia

19 lipca kilkudziesięciu motocyklistów wyruszy po raz trzynasty do amerykańskiej Częstochowy w Pensylwanii. Miejscem startu tradycyjnie jest sanktuarium Matki Bożej ojców Karmelitów w Munster w stanie Indiana. Motocykliści mają do pokonania aż 800 mil. W tym roku organizatorzy po raz pierwszy przewidzieli również przystanek w Washington DC.

O tym, skąd wziął się pomysł na zorganizowanie przedsięwzięcia, mówiła na antenie Radia Deon organizatorka pielgrzymki, Daria Łyskawa. Sama jest weteranem tych wypraw. Jak podkreśla, w zainicjowaniu wyprawy pomógł jej Andrzej Podgórski

Pielgrzymka potrwa od 19 do 22 lipca. O jej programie i przebiegu mówi organizatorka Daria Łyskawa

Choć podczas wyprawy uczestnicy zwracają się do siebie „bracie” i „siostro”, pielgrzymka motocyklistów różni się od wszystkich innych. Jak twierdzi Daria Łyskawa, podczas podróży ma się dużo czasu na indywidualną modlitwę, kontemplację Boga i samego siebie

REKLAMA REKLAMA

Każdy kto chciałby zgłosić swój udział w pielgrzymce, może bezpośrednio kontaktować się z Darią Łyskawą pod numerem telefonu 773-447-2621

Dodatkowe informacje można znaleźć na portalu Facebook.com pod hasłem : motocyklowa pielgrzymka

Daty Rejestracji na
XIII Motocyklowa Pielgrzymke
W sobote 22 czerwca o (od 8pm do 9pm)
u Jezuitów 5835 W Irving Park Chicago, IL
w salce na dole

W niedziele 23 czerwca na pikniku Jezuitów
w Casa Italia
3800 Division St., Stone Park, IL 60165
Po mszy świętej o godzinie 11am (czyli około godziny 12:30pm do 2pm)

lub wieczorami w tygodniu

Data Pielgrzymki
19-22 lipca

OSTATNI DZIEN NA REJESTRACJE 27 czerwca.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak, Marta Kędzior

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu