Połącz się z nami

News Chicago

Masz polskie obywatelstwo? Możesz w Krakowie studiować za darmo. Akademia Ignatianum to wiedza i wychowanie

Opublikowano

dnia

Akademia Ignatianum w Krakowie jest wyższą uczelnią kościelną z prawami państwowymi, prowadzoną przez jezuitów. Słynie z prestiżu oraz wysokiego poziomu nauczania. Obecnie uczelnia prowadzi intensywną współpracę z zagranicznymi uczelniami, dzięki czemu mogą zdobywać na niej wiedzę studenci z całego świata.

Uczelnię promuje w Chicago jeden z jej wykładowców, ojciec Leszek Gęsiak. Jak mówi, misją Ignatianum w Krakowie jest kształcenie studentów na wysokim poziomie. Akademia chce umożliwić im jednak nie tylko rozwój zawodowy oraz samorealizację, ale jednocześnie, korzystając z dorobku pedagogiki ignacjańskiej, pragnie wspierać wzrost duchowy, moralny i społeczny

Akademia oferuje jedenaście kierunków z dziedzin społecznych i humanistycznych, prowadzonych na trzech wydziałach. Zajęcia odbywają się głównie w języku polskim, wiele wykładów prowadzonych jest także w języku angielskim. Jak zapewnia ojciec Leszek Gęsiak, każdy kto ma polskie obywatelstwo, może na Akademii Ignatianum studiować za darmo

Uczelnia prowadzi intensywną współpracę z zagranicznymi uczelniami, dzięki czemu mogą zdobywać na niej wiedzę studenci z całego świata. O systemie kształcenia na Akademii Ignatianum mówił ojciec Leszek Gęsiak

Studenci z Chicago mają możliwość wzięcia udziału także w programie letnim Akademii Ignacjańskiej. Obejmuje on 26 dni od 1 do 26 lipca 2019 roku. Warunkiem jest posiadanie ukończonych osiemnastu lat. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej www.ignatianum.edu.pl/summer-school

Akademia Ignatianum (AIK) jest jedną z blisko dwustu uczelni jezuickich na całym świecie słynących z prestiżu oraz wysokiego poziomu nauczania. Nazwa uczelni została wprowadzona na początku lat 90. ubiegłego wieku i nawiązuje do założyciela zakonu jezuitów: św. Ignacego z Loyoli.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: www.wzasiegu.pl, www.Kierunki.net

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne