Połącz się z nami

News Chicago

W Illinois za zabicie policjanta kara śmierci. Gubernator Rauner wie co chce zmienić

Opublikowano

dnia

Politycy Partii Demokratycznej wstrzymali wykonywanie kary śmierci na początku tej dekady. Teraz gubernator Bruce Rauner chce odblokowania tego zakazu, ale nie w każdym przypadku. Zdaniem Raunera przywrócenie wykonywania kary śmierci powinno dotyczyć zawodowych morderców i tych którzy zabijają policjantów.

W stanowym Kongresie trwa batalia w sprawie możliwości posiadania broni w naszym stanie. Przeciwnicy gubernatora przeforsowali już ustawę, która zaostrza przepisy. Bruce Rauner przepisów tych nie zawetował, ale dopisał kilka swoich poprawek i oddał do Kongresu pod głosowanie. To sprytne wyjście z zaistniałej sytuacji. Czy Demokraci przyjmą ustawę w takiej wersji?

Tego nie wiadomo, choć niektóre przepisy są po myśli rządzącej w Illinois Partii Demokratycznej. Oprócz wspomnianego przepisu przywrócenia kary śmierci dla morderców, którzy zabili policjanta, albo zamordowali więcej niż jedną osobę Bruce Rauner chce wprowadzenia także zakazu sprzedaży przystawek do broni półautomatycznej.

Dzięki takim rozwiązaniom normalny karabin strzela jak pełny automat. W październiku ubiegłego roku z takich urządzeń skorzystał szaleniec w Las Vegas, który strzelał do uczestników koncertu muzyki country „Route 91”. Sprawcą ataku okazał się 64-letni Stephen Paddock. Strzelał z okna na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay Resort and Casino z ulepszonej wersji półautomatu.

źródło; Chicago Tribune
foto” flickr, arch

 

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne