Połącz się z nami

News Chicago

„Orły” mistrzami sezonu halowego MSL. Józefinkowy bal kibców i działaczy AAC Eagles

Opublikowano

dnia

Drużyna piłkarska klubu Eagles zdobyła mistrzostwo Metropolitan Soccer Leauge pokonując w finale play off zespół United Serbs Soccer 8:3. W półfinałach „Orły” wygrały z ekipą Soccer 6:1. Po sezonie zasadniczym przed rozpoczęciem fazy pucharowej drużyna plasowała się na drugim miejscu.

Relacja Andrzeja Baraniaka

O przygotowaniach do niedzielnych finałów w sali Odeum mówił prezes Antoni Cieciński podczas klubowych Józefinek, które dzień wcześniej odbyły się w siedzibie własnej klubu przy 5844 N. Milwaukee. „Dzisiaj celebrujemy Dzień św. Józefa, a jutro w hali Odium walczymy o finał Ligi Metropolitan”. Niedzielne zwycięstwo było przysłowiową wisienką na torcie, gdyż sezon zasadniczy odbywał się pod dyktando drużyny greckiej. „Sezon był udany, bo chłopaki dobrze grali. Raz przegrali, bo sędziowie troszeczkę „kitowali” podczas meczu z Grekami, gdyż prezesem naszej ligi jest Grek i troszeczkę „koncerty” odstawia, ale ogólnie byliśmy równo z nimi punktami” – ocenił sezon zasadniczy wierny kibic „Orłów” Jerzy Trojnarski, który wierzył w końcowy sukces drużyny. Z postawy ekipy zadowolony był honorowy prezes klubu Józef Zyzda, który był gościem Józefinek. „Jestem prawie na każdym meczu naszej drużyny. Szkoda, że kibice niezbyt licznie przychodzą na mecze i nie popierają sportu. Zawsze jak są kibice, zawodnikom się lepiej gra. Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby w naszych sercach obudzić miłość do piłki. Nadzieja jest w młodzieży. Od dwóch lat mamy Młodzieżową Akademię Piłkarską. W zajęciach uczestniczy około setka dzieci. Rodzice przychodzą na mecze, może więc w przyszłości będzie lepiej” – powiedział nestor polonijnego piłkarstwa, który przed laty był podporą piłkarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Galeria zdjęć

REKLAMA REKLAMA

Kierowana przez Krzysztofa Święcha Akademia działa od dwóch lat. Kształci nowy piłkarski narybek. „Dzisiaj mogę się pochwalić, bo nasze „dziesiątki” i „dwunastki” zdobyły mistrzostwo ligi halowej. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Rozwijamy się coraz bardziej. Za trzy tygodnie przylatuje do nas kolejny reprezentant Polski Dawid Jańczyk, który będzie prowadził zajęcia z dziećmi”. Działacze Akademii we współpracy z klubem przygotowują w Palos Hills duży turniej piłkarski, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. Poprowadzą go znakomici piłkarze z Polski Tomasz Hajto i Mateusz Borek.

Józef Zyzda był inicjatorem klubowych Józefinek. Zapoczątkował je 64 lata temu. „Miałem tylu przyjaciół, że z okazji swoich imienin wynająłem klub, żeby zrobić Józefinki. Zaprosiłem 42 gości, ale później inni dochodzili i z roku na rok impreza była coraz liczniejsza(…). Tradycja się przyjęła i do dzisiaj mamy klubowe Józefinki. W ciągu tych 64 lat opuściłem imprezę tylko dwa razy”.

Dla obecnych na sali imienników honorowego prezesa klubu odśpiewano tradycyjne sto lat, a prezes Antoni Cieciński wręczył solenizantom w prezencie po butelce szampana. W programie artystycznym wieczoru wystąpiła para młodych tancerzy z klubu „Intercklub” Marianna Mosz i Emil Lasocki, którzy zaprezentowali wiązankę tańców towarzyskich. Z grupą muzyczną „Markus Band” gościnnie wystąpiła wokalistka Agnieszka Topolska. Na imprezie pojawiła się liczna grupa tancerzy ze Studia Tańca Związku Narodowego Polskiego.

Józefinki są jedną z imprez towarzyskich, które obok pikników są źródłem klubowych dochodów. „Staramy się zbierać grosz do grosza, żeby było na pokrycie wydatków związanych z uczestnictwem piłkarzy w rozgrywkach. Trzeba kupić stroje, opłacić startowe, sędziów, zapewnić po meczu napoje, kanapki. Wiadomo, że obecnie nie ma sponsorów, tak jak było w latach ubiegłych, dlatego każdego dolara uzyskanego z pikniku lub zabawy przeznaczamy na ten cel” – powiedział skarbnik klubu Bonifacy Wróbel. Na klubowej imprezie bawiło się ponad 150 osób.

Andrzej Baraniak
abaraniak@radiuodeon.com
Źródło: Inf. własna

Zdjęcia: Andrzej Baraniak

News Chicago

Wybory burmistrza w Chicago: Lightfoot prowadzi? Nowy sondaż

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowa grupa o nazwie 1983 Labs podaje, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 554 osób, które prawdopodobnie głosowałyby na burmistrza Chicago, burmistrz Lori Lightfoot uzyskała 16% głosów, Willie Wilson 14%, a Paul Vallas 10%. Wcześniejsze sondaże pokazywały inny rozkład poparcia wyborców.

Mimo dobrych wiadomości dla Lori Lightfoot i Wille’go Wilsona, Benjamin Bobo z 1983 Labs, mówi, że byłby ostrożny, jeśli chodzi o pewność, kto będzie w drugiej turze wyborów. Głównie dlatego, że 22% osób biorących udział w ankiecie było niezdecydowanych.

Za pierwszą trójką uplasowali się kolejno: Brandon Johnson, Chuy Garcia, Sophia King, Kam Buckner i Ja’mal Green.

1983 Labs kontaktował się z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych i paneli w stylu grup fokusowych, mówiąc tylko po angielsku.

REKLAMA REKLAMA

Dla kontrastu, w zeszłym miesiącu konsultanci grupy M3 ocenili poparcie mieszkańców następująco: Vallas 26%, Garcia 19%, Johnson 12%, Lightfoot 10% i Wilson 9%. Ankieterzy M3 przepytali wyborców w języku hiszpańskim i angielskim za pośrednictwem wiadomości tekstowych i Internetu.

Jeszcze inne badanie – przeprowadzone przez Cor Strategies z przedmieść w zeszłym tygodniu – wykazało, że Lightfoot ma poparcie 23% wyborców a Vallas 21% (remis statystyczny), z Garcią na poziomie 13% i Wilsonem z 8%.

Collin Corbett z Cor Strategies zauważył, że jak dotąd frekwencja we wczesnym głosowaniu w Chicago jest jeszcze niższa niż cztery lata temu, kiedy uczestniczyło w niej tylko 36%, a przestępczość z użyciem przemocy nadal jest problemem numer jeden do rozwiązania dla kandydatów na burmistrza.

Jeśli frekwencja w wyborach miejskich 28 lutego będzie niska, może to dać Vallasowi wzrost nawet o cztery punkty procentowe, ponieważ jego wyborcy mogą być bardziej zmotywowani do oddania głosu, uważa Corbett.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

W sobotę odpala swoje silniki Chicago Auto Show. Sprawdź przydatne informacje

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago Auto Show powraca do McCormick Place po raz 116-ty w dniach 11-20 lutego. To będzie 10 dni wielkiego święta wspaniałych samochodów i zakręconych fanów motoryzacji.

Chicago Auto Show to największe i najdłużej odbywające się targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej.

Autorem pierwszego oficjalnego Chicago Automobile Show był Samuel Miles, dawniej promotor pokazów rowerowych. Impreza odbyła się w marcu 1901 roku w Chicago Coliseum znajdującym się przy 1513 S. Wabash Avenue.

Pokaz z 1901 roku obejmował kryty tor, na którym uczestnicy mogli przetestować dziesięć wystawionych pojazdów: pięć z napędem elektrycznym, trzy z napędem parowym i dwa z silnikami benzynowymi. Na wystawie w 1902 roku wystawiono już 100 samochodów.

REKLAMA REKLAMA

Tegoroczny Chicago Auto Show rozpoczyna się 11 lutego, w sobotę.

Bilety można kupować na: https://tickets.drivechicago.com/

Strona internetowa wydarzenia: https://www.chicagoautoshow.com/

Lokalizacja: McCormick Place, South Exhibit Hall, 2301 S. Martin Luther King Drive, Chicago, IL 60616

Pokazy publiczne odbędą się 12-19 lutego, 10:00AM – 10:00PM; 20 lutego, od 10:00AM do 8:00PM.

Wstęp: Zaleca się, aby uczestnicy zakupili bilety z wyprzedzeniem przez Internet. Bilety będą również dostępne w kasach biletowych na McCormick Place w dni publicznych pokazów. Ceny biletów

  • Dorośli: 15 USD
  • Seniorzy (62 lata i starsi): 10 USD
  • Dzieci (w wieku 4-12 lat): 10 USD

Bezpieczeństwo: Wszystkie torby podlegają przeszukaniu. Goście zostaną losowo wybrani do kontroli bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do poruszania się muszą być zatwierdzone przez kierownictwo pokazu. Hoverboard, Segway i podobne urządzenia nie są dozwolone.

Dostępność: Do McCormick Place można łatwo dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. Odwiedź stronę Chicago Auto Show i sprawdź Wskazówki i parkingi, aby uzyskać więcej informacji.

Wypożyczenie skutera kosztuje 55,00 USD dziennie, a wypożyczenie wózka inwalidzkiego kosztuje 20,00 USD dziennie. Scootaround akceptuje wszystkie główne karty kredytowe. Znajduje się przy Bramie 4 McCormick Place (zachodni kraniec Grand Concourse).

Wypożyczenie skutera i wózka inwalidzkiego odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z bezpłatną infolinią Scootaround pod numerem (888) 441-7575. Odwiedź stronę rezerwacji, aby uzyskać więcej informacji.

Kontakt telefoniczny i informacje o Chicago Auto Show pod numerem 630-495-2282.

 

Źródło: abc7, wikipedia
Foto: YouTube, Chicago Auto Show
Czytaj dalej

News Chicago

Wędkowali na lodzie i wpadli do stawu. Nie żyje małżeństwo z zachodniego Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Para z zachodniego Illinois zmarła w szpitalu kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa wyciągnął ich ze stawu na farmie. Prawdopodobnie doszło do wypadku podczas łowienia ryb pod lodem – poinformowała policja.

Sean D. Chaney, lat 52, i jego żona, Dawn A. Chaney, lat 50, oboje z LaHarpe w stanie Illinois, zmarli w sobotę wieczorem w szpitalu w West Burlington w stanie Iowa po kilkugodzinnych wysiłkach ratowników i lekarzy by ich ocalić – poinformowało biuro szeryfa powiatu Hancock.

Policja znalazła parę w stawie rolniczym w pobliżu Durham w stanie Illinois po tym, jak dyspozytorzy otrzymali telefon około 3:45.PM, że dwie osoby znajdowały się w wodzie.

Zdarzenie zostało opisane jako prawdopodobny wypadek podczas wędkowania pod lodem.

Funkcjonariusz zdołał wyciągnąć mężczyznę i kobietę ze stawu, kilka minut po przybyciu pogotowia na miejsce zdarzenia w pobliżu Durham, nieposiadającej osobowości prawnej społeczności powiatu Hancock, położonej około 100 mil na północny zachód od Springfield, w pobliżu rzeki Mississippi.

REKLAMA REKLAMA

Ofiary przewieziono do Great River Medical Center w West Burlington w stanie Iowa, podała policja. Incydent jest nadal badany.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/mariannehoy
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu