Połącz się z nami

News Chicago

Pomóżmy naszemu dziecku się uczyć tak żeby nie przekreślić całego życia. Dobre rady psycholog

Opublikowano

dnia

Problemy z uwagą, czy koncentracją. Bagatelizowanie podstawowych sygnałów w zachowaniu naszego dziecka często może prowadzić do poważnych konsekwencji w późniejszym życiu. Zwłaszcza, jeżeli prawidłowo ich nie zdiagnozujemy. Chicagowska psycholog doktor Anna Węgierek na antenie Radia Deon opisywała jak możemy pomóc w prawidłowym rozwoju dziecka

„Jeśli patrzymy się na dziecko i wiemy, że to dziecko chce się nauczyć, ale prosi o pomoc i nic z tego nie jest, to wtedy wiemy o tym, że coś się z tym dzieckiem dzieje”.

Doktor psychologii dodaje, że w takich sytuacjach bardzo ważna jest reakcja rodziców. To od nich zależy jak będzie wyglądała przyszłość dziecka

„Jeśli takie dziecko ma problemy z uwagą i mu nie pomagamy, żeby mogło nauczyć się więcej, to przekreślamy jego całe życie”.

Doktor Węgierek dodaje, że w takim przypadku potrzebne są badania. Dzięki nim możemy dokładnie pod kątem psychologicznym sprawdzić reakcje dziecka na różne bodźce

„Trzeba zrobić badania neuropsychologiczne. Trzeba sprawdzić uwagę i koncentrację tego dziecka. Dlatego, że tak jak wcześniej mówiliśmy – jeżeli to dziecko ma problemy z koncentracją, to będzie miało problemy z nauką”.

Doktor Anna Węgierek jest współprowadzącym program „Cisza przed Burzą” w każdy czwartek po godzinie 9:30 na antenie Radia Deon.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, pixabay.com

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Popularne