Połącz się z nami

News Chicago

Marzysz o karierze adwokata? Zostań wolontariuszem w poradni prawniczej Amicus Poloniae w Chicago

Opublikowano

dnia

Jak co miesiąc w trzecią sobotę w siedzibie Polish National Alliance w Chicago odbędzie się spotkanie prawników działających przy poradni prawniczej Amicus Poloniae. Adwokaci zupełnie za darmo pomagają w sprawach cywilnych, w tych w sprawach emigracyjnych, rodzinnych czy spadkowych. Każdego miesiąca potrzebni są także wolontariusze, którzy zapewniają sprawne działanie

O pracy wolontariusza opowiadał Arek Trzaska, który poznał się z dyrektorem poradni Markiem Dobrzyckim już w 2016 roku

„Poznałem się z Markiem rok temu i on po prostu powiedział mi o tej całej klinice oraz jak to wszystko wygląda. Tak się jakoś wciągnąłem. Od grudnia tamtego roku. Cieszę się, że naprawdę mogę pomóc ludziom. Warto się w to zaangażować”.

Jesteśmy po to by pomóc

Arek Trzaska dodaje, że każdego miesiąca w poradni pojawia się co najmniej kilkunastu prawników. Na spotkania chętnie przychodzą także wolontariusze.

„Przeważnie jest duża liczba wolontariuszy, duża liczba adwokatów, dlatego sprawnie to wszystko idzie, mimo tego, że zwykle po poradę przychodzi dużo osób”.

Styczniowe spotkanie odbędzie się w sobotę 20 stycznia. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. O szczegółach mówi dyrektor poradni Marek Dobrzycki

„Zaczynamy od 10 rano. Prosimy, aby państwo byli tam o 10. Drzwi zamykamy o 12 w południe. Niestety każdy w wolontariuszy, który tam pomaga też chciałby wrócić do swojej rodziny i załatwić swoje sprawy”.

Telefon w sprawie rejestracji to 773-286-2325. Spotkania odbywają się pod adresem 6100 N. Cicero Ave.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne