Połącz się z nami

News Chicago

Glina za kratkami. Strzelał do samochodu pełnego nastolatków

Opublikowano

dnia

Funkcjonariusz policji w Chicago pójdzie na pięć lat za kratki, zdecydował w poniedziałek sąd. W 2013 roku policjant strzelał do samochodu pełnego nastolatków, raniąc dwóch z nich.

Relacja Emilii Sadaj

42-letni Marco Proano został uznany winnym nieuzasadnionego użycia siły i uszkodzenia ciała. Zajście, które miało miejsce na południu Chicago w Roseland, zarejestrowały kamery. Skazany w ciągu 9 sekund oddał 16 strzałów w kierunku Toyoty Avalon, której kierowca uciekał po tym, jak policja zatrzymała auto za zbyt szybką jazdę.

“Mógł pozabijać wszystkich tych pasażerów” – tłumaczyła prokurator Georgia Alexakis.

Tymczasem obrońca policjanta twierdzi, że oddanie strzałów było uzasadnione, ponieważ auto pochodziło z kradzieży, a drugi z funkcjonariuszy miał widzieć w środku broń.

Skazanie 42-letniego stróża prawa będzie przestrogą dla innych.

“Kiedy policjant dopuszcza się nieuzasadnionego użycia siły, ma to niszczące oddziaływanie nie tylko na ofiary lecz na ogół społeczeństwa, która traci zaufanie do policji” – skomentował sprawę były rejonowy prokurator generalny Zach Fardon.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: nbcchicago.comdnainfo.com
Foto: istockphoto.com

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne