Połącz się z nami

News Chicago

W Springfield jeszcze się nie obudzili. Powolny start specjalnej sesji Kongresu. A czasu coraz mniej

Opublikowano

dnia

Pierwszy dzień specjalnej sesji Kongresu, na której ma zostać uchwalony budżet Illinois przebiegał pod znakiem słownych przepychanek i wzajemnego zrzucania na siebie winy. Politycy mają jeszcze dziewięć dni, aby znaleźć wspólny język. Dziennie sesja kosztuje podatników niecałe 50 tysięcy dolarów.

Mimo oporów politycy zdają sobie sprawę z kryzysu jaki czeka stan w przypadku nieuchwalenia budżetu – „Moje stanowisko jest takie samo jak przez ostatnie dwa i pół roku. Jesteśmy tu, aby zbalansować budżet. Jesteśmy gotowi na rozwiązanie problemu” – powiedział Marszałek Izby Reprezentantów Michael Madigan.

Z kolei republikański senator Dale Righter zarzucał Demokratom, że nie mają żadnego pomysłu wyjścia z kryzysu – „Gdzie jest marszałek. Gdzie jest jego plan. W jaki sposób chce on zbalansować budżet. To jest pierwsze pytanie na które musimy znaleźć odpowiedź”. Republikanie w ubiegłym tygodniu przedstawili zarys budżetu, który zakłada wydatki w wysokości 36 miliardów dolarów.

Ostateczny termin przegłosowania budżetu kończy się 30 czerwca. Zaległe wydatki już sięgają 15 miliardów dolarów.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: chicagotonightwttw.com
Foto: Flickr.com/ Tom

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne