Połącz się z nami

News Chicago

Wyjdź ze swoją wiarą na zewnątrz. Jezuita Marek Janowski zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Chicago

Opublikowano

dnia

W piątek 31 marca po mszy świętej wieczornej z Jezuickiego Ośrodka Milenijnego setki wiernych wyruszą w procesji Drogi Krzyżowej. Trasa będzie prowadziła północnymi ulicami Chicago aż do parafii św. Władysława. Uczestnicy tej inicjatywy, jak co roku, będą dzielić się swoją wiarą.

Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Chicago zachęcał proboszcz parafii św. Władysława, ojciec Marek Janowski. Duchowny podkreślał, że zaproszenie jest kierowane do wszystkich

„Wszyscy są zaproszeni, by przyjść i wspólnie się modlić. W tym roku po raz pierwszy Droga Krzyżowa będzie organizowana przez trzy ośrodki” Jezuicko Ośrodek Milenijny, parafię św. Władysława i parafię św. Ferdynanda”.

Jezuita podkreśla, że co roku w ulicznej Drodze Krzyżowej uczestniczy coraz większa liczba wiernych. Jest to, według niego, dowód na to, że ludzie mają potrzebę dzielić się swoją wiarą

REKLAMA REKLAMA

 „Zawsze jest tak, że mniej osób wychodzi, a grupa przy docelowej parafii św. Władysława jest naprawdę bardzo liczna. W ubiegłym roku było ponad tysiąc osób. To pokazuje, że ludzie mają potrzebę być z nami, modlić się wspólnie i dzielić się wiarą”.

Dzielmy się swoją wiarą

Ojciec Marek Janowski zaznacza, że uczestnicząc w procesji każdy niesie swój własny krzyż. Dlatego też, jak podkreśla jezuita, Droga Krzyżowa ma wymiar ponadczasowy i uniwersalny

„Krzyż ma w sobie coś niesamowitego. To coś wspólnego dla nas wszystkich, dla tych, którzy wierzą i którzy nie wierzą. Każdy z nas doświadcza krzyża, każdy doświadcza cierpienia, w mniejszym lub większym stopniu. Ten fakt sprawia, że ludzie chcą w Drodze Krzyżowej masowo uczestniczyć. Widzą, że Bóg na krzyżu jest im bliski. Przechodzi przez ciemności i przez cierpienie, jak każdy z nas”.

Organizatorzy Drogi Krzyżowej zapraszają na godzinę 7 wieczór do Jezuickiego Ośrodka Milenijnego. Stąd północnymi ulicami Chicago wyruszy procesja

 „Zapraszamy wszystkich do Jezuickiego Ośrodka Milenijnego na mszę świętą o godzinie 7 wieczorem. Zaraz po mszy świętej wyruszymy. Przejdziemy ulicami Menard, Addison i potem ulicą Rascoe dojdziemy do kościoła św. Władysława”.

W aglomeracji chicagowskiej nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane na ulicach staja się coraz bardziej popularne. Na północy Chicago inicjatywa będzie miała miejsce po raz czwarty. W symbolicznym odtworzeniu drogi Chrystusa na Golgotę wierni kolejny raz będą mieli okazję doświadczyć wspólnoty wiary.

 

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Andrzej Baraniak, CNS photo

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Fuzja przedsiębiorstw kolejowych o wartości 31 mld dolarów znacznie zwiększy ruch kolejowy w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Kontrowersyjna fuzja Canadian Pacific Railway i Kansas City Southern o wartości 31 miliardów dolarów niepokoi ustawodawców w Illinois. Senator stanu Dick Durbin był we wtorek w Schaumburgu, wypowiadając się na temat propozycji.

Połączenie przewoźników może dodać do 14 pociągów towarowych dziennie do linii Metra Milwaukee, która biegnie z Elgin do Bensenville.

Planowana umowa jest w trakcie przeglądu przez amerykańską Surface Transportation Board.

Przeciwnicy wyrazili obawy dotyczące zanieczyszczenia hałasem i wpływem na środowisko.

Mówią też, że bardzo długie pociągi będą blokować ruch i blokować przejazdy.

REKLAMA REKLAMA

Durbin powiedział, że istnieją obawy, w jaki sposób kursowanie tak wielu nowych pociągów zwiększy ruch kolejowy i jak wpłynie na różne dzielnice. Choć nie jest przeciwny fuzji, uważa, że należy przeprowadzić więcej badań jej wpływu.

„Chcemy zobaczyć oświadczenie, które naprawdę dociera do obszaru Chicagoland i mierzy wpływ na życie w tym obszarze. I tak naprawdę nie mówimy, że nie można przeprowadzić tej fuzji.”– powiedział Durbin.

„​​Możliwe, że budowa niektórych obiektów kolejowych na zachód od obszar metropolitalny rozwiąże problemy. Jesteśmy gotowi do współpracy z Canadian Pacyfic i innymi liniami kolejowymi, aby to zrobić”.

Jeśli fuzja się uda, linia kolejowa bezpośrednio połączy Kanadę z Meksykiem.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Znaleźliście tą jedyną, najwspanialszą choinkę dla Chicago? Zgłoszenia kandydatek tylko do jutra

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jak co roku poszukuje „idealnej” choinki, która będzie ozdobą Parku Millennium przez cały sezon świąteczny, lśniąc tysiącami światełek w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street.

Nominacje ma oficjalne bożonarodzeniowe drzewko miasta zostały otwarte 18 września, a mieszkańcy Chicago mogą przesyłać swoje propozycje na adres dcase@cityofchicago.org do 7 października.

Drzewko kandydujące na miejską choinkę musi spełniać kilka warunków; mieć co najmniej 45 stóp wysokości i rosnąć się w odległości mniejszej niż 50 mil od pętli.

Władze miasta stwierdziły również, że preferują mocne świerki norweskie lub jodły, sosny nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia powinny również zawierać następujące informacje:

REKLAMA REKLAMA
  • Imię i nazwisko właściciela, adres, telefon i adres e-mail
  • Krótki opis, dlaczego choinka powinna być oficjalną choinką Chicago, w tym wszelkie specjalne informacje na temat choinki
  • Co najmniej dwie fotografie drzewa, w tym zbliżenie i szerokie ujęcie

Jeden iglasty zwycięzca stanie się centralnym punktem Wietrznego Miasta i zabłyśnie światełkami 18 listopada. Drzewko pozostanie oświetlone do 8 stycznia.

To długoletnia bożonarodzeniowa tradycja Chicago. Tegoroczne drzewko będzie 109. choinką miasta.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nie chciałem umrzeć. Chciałem pobiec w maratonie. Biegacz pochodzący z Chicago pokonał raka i startuje w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

U Angelo Ciardella, pochodzącego z Chicago mieszkańca Orlando, zdiagnozowano raka głowy i szyi/krtani stopnia czwartego. Mężczyzna przeszedł osiem rund chemii i 35 cykli naświetlania. A w tą niedzielę pobiegnie w chicagowskim maratonie.

Każdy, kto chce pokonać morderczą trasę 26,2 mil, musi być twardy i dobrze wysportowany, ale Angelo Ciardella uważa, że ​​jego kluczem do sukcesu jest to, że jest taki uparty.

„Podczas leczenia myślałem, że po pierwsze nie umrę. Jestem zbyt uparty” – powiedział Angelo Ciardella.

Mężczyzna zaczął biegać ponownie rok temu, po zakończeniu leczenia. Powiedział swoim onkologom, że ma niezły cel:

Zamierzał wrócić do miasta, w którym się urodził i pobiec w Bank of America Chicago Marathon.

„Aby pokazać, że mogę pokonać raka, a także pokazać ludziom, że diagnoza raka czwartego stopnia nie jest wyrokiem śmierci” – powiedział Ciardella.

REKLAMA REKLAMA

Jego onkolog twierdzi, że podczas wyczerpującego leczenia w szczytowym momencie pandemii taka postawa była kluczowa.

„Wchodzisz z dobrym nastawieniem. I nadzieją i determinacją. Naprawdę lepiej radzisz sobie z leczeniem i znacznie lepiej z wyzdrowieniem” – mówi dr Michael Herman.

Biegnąc, Ciardella będzie myślał o swojej rodzinie i przyjaciołach, którzy pomogli mu przetrwać.

Ale robi to dla wszystkich pacjentów z rakiem.

„W tym czasie mogą być w swoich najciemniejszych chwilach, ale zaledwie rok lub dwa później mogą biegać lub chodzić i cieszyć się życiem tak, jak kiedyś” – powiedział dr Herman.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu