Połącz się z nami

News Chicago

Nawróć się przez śpiew. Franciszkanin Łukasz Buksa o niestandardowych formach ewangelizacji

Opublikowano

dnia

Wziął sobie do serca słowa papieża Franciszka: „Wyjdźcie do ludzi” i zaczął nawracać poprzez śpiew. Jego teksty nie dotyczą tylko religii, porusza w nich problemy samobójstw, narkotyków czy dopalaczy wśród nastolatków. Franciszkanin ojciec Łukasz Buksa z Krakowa wpadł na pomysł, jak zjednać i przybliżyć do Boga młodych ludzi. Duszpasterz młodzieży w sobotę 18 marca poprowadzi w Chicago rekolekcje dla młodzieży polonijnej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

Ojciec Łukasz był gościem w studio Radia Deon. Mówił o tym, że jego głównym celem jest inspiracja do dobrego przeżywania najpiękniejszego czasu w życiu każdego człowieka – młodości

„Spotykając się z młodymi ludźmi zauważyłem, że wielokrotnie ranią siebie i swoją młodość. Chcę im pokazać dar życia z zupełnie innej strony. Po pierwsze staram się uświadomić im, że ten tak piękny w ich życiu okres już nie wróci, a następnie pokazuje im rozwiązania, jak pięknie przeżyć życie. Radzę im, żeby wykorzystali wszystkie dary, które Pan Bóg daje nam w trosce o życie”.

Ojciec Łukasz Buksa za priorytet założył sobie prowadzenie i zbliżanie młodych ludzi w kierunku Boga. Idąc z duchem czasu franciszkanin wykorzystuje do tego siłę muzyki

REKLAMA REKLAMA

„Często jest tak, że młodzi przychodzą na spotkania skonsternowani, uważają, że skoro poprowadzi je franciszkanin, będzie nudno. Już pierwsze dźwięki muzyki jednak zmieniają ich nastawienie. Pokazują, że to będzie zupełnie coś innego. Ciągle to podkreślam, że śpiew i muzyka mają prowadzić do Boga. To jest mój główny cel”.

Obudź się. Możesz więcej!
[youtube id=”CpHWa3Swv3w” width=”620″ height=”360″]

Spotkania z młodymi, które prowadzi ojciec Łukasz Buksa odbywają się pod hasłem „Obudź się. Możesz więcej”. Duchowny wspomina, że inspiracja dla niego w tworzeniu całego projektu były słowa papieża Franciszka

„Pomysł projektu „Obudź się. Możesz więcej” wziął się stąd, że papież Franciszek ogłaszając rok życia konsekrowanego powiedział do zakonników, aby poszli obudzić świat. To on faktycznie jest więc autorem hasła. Ja tylko dodałem dwa słowa. Wierzę, że każdy, kto jest autentyczny w wyrażaniu swojej pracy i misji, zdoła dotrzeć do drugiego człowieka”.

Proboszcz Parafii św. Franciszka Borgia, ksiądz Ryszard Miłek zaprasza młodzież szkół polonijnych do udziału w rekolekcjach, które poprowadzi ojciec Łukasz Buksa

„Serdecznie zapraszam na rekolekcje dla młodzieży. Odbędą się one już w najbliższą sobotę, 18 marca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9 rano modlitwą, potem odbędzie się konferencja, a tuz po niej msza święta z udziałem biskupa Johna Manza”.

Prowadzący rekolekcje ojciec Łukasz Buksa to duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów i wokalista. To człowiek, który inspiruje i motywuje ludzi do poznania Boga i życia w prawdzie. Ojciec Łukasz znany jest z niestandardowych form ewangelizacji młodych ludzi. Spotyka się z młodzieżą z całej Polski na koncertach ewangelizacyjnych, misjach czy rekolekcjach. Podczas swoich spotkań poprzez muzykę, inspirację i sacrum stara się pobudzić młodych do działania. Wydał już cztery płyty, a wszystkie zawierają bardzo żywiołowe utwory. Podczas spotkania o. Łukasz – rapując, skacząc, biegając po scenie pobudza młodzież do refleksji nad własnym życiem.

Ojciec Łukasz Buksa poprowadzi także rekolekcje wielkopostne, które będą głoszone w dniach od 19 do 22 marca w Parafii św. Franciszka Borgia w Chicago.

Parafia św. Franciszka Borgia
80033W Addison Street
Chicago, Il 60634

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna, Wikipedia.org
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/Łukasz Buksa

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu