Połącz się z nami

O tym mówimy

Jak zachować dobre wspomnienia z sylwestrowej imprezy? Anna Węgierek radzi bawić się radośnie, ale rozważnie

Opublikowano

dnia

Trwa wielkie odliczanie do sylwestra. Każdy chciałby, żeby był on niepowtarzalny. Co zrobić, żeby ta ostatnia noc w roku była wyjątkowa i pełna radości? Jak bawić się dobrze, a jednocześnie rozważnie?

Te i inne zagadnienia rozważała w studio Radia Deon doktor psychologii klinicznej, Anna Węgierek. Twierdzi ona, że, jeśli chodzi o przyjemną zabawę, bardzo dużo zależy od grupy uczestniczącej w niej osób. Naszym  zadaniem jest pozostać sobą i zadbać o dobrą atmosferę

„Bawimy się, patrząc się na siebie. Zachowujemy się, tak jak my chcemy. Myślę też, że nie powinniśmy psuć sobie zabawy poprzez czyjeś marudzenie. Ktoś narzekający zawsze się znajdzie. Odsuńmy to jednak na bok. Podejdźmy do tego na spokojnie, z humorem i myślmy, że to jest mój czas i moja zabawa”.

Często w związkach zdarza się, że pogląd partnerów na charakter zabawy sylwestrowej znacznie się różni. Psycholog radzi wtedy negocjacje, w żadnym wypadku zmuszanie do czegoś drugą stronę

„Idea polega na tym, żeby dać sobie święty spokój. Do niczego nie przymuszamy. Jeżeli ktoś nie chce z kimś tańczyć, można zatańczyć samemu. Pamiętajmy o tym, że osoba aktywniejsza w związku nie powinna się ze względu na partnera tej aktywności wyzbywać. Jeśli sylwester staje się problemem, to próbujmy negocjować. W jednym roku zróbmy tak jak chce tego druga strona, w kolejnym zdecydujmy, jak chcemy, żeby to wyglądało, my sami”.

Mamy inne poglądy a nadal istniejemy na tej samej planecie

Istnieją sytuacje, gdy jedno z partnerów obawia się o niepoprawne zachowanie drugiego. Według Anny Węgierek bardzo ważna jest rozmowa przed wyjściem na sylwestrową imprezę i szczere podzielenie się z nią własnymi obawami

„Są sytuacje, kiedy boimy się wyjść gdzieś z naszym partnerem. Obawiamy się, że zrobi coś zbyt szalonego, upije się, wsiądzie nietrzeźwy za kierownicę, czy też się z kimś pokłóci i zrobi komuś krzywdę. Nie można tych rzeczy zamiatać pod dywan. Trzeba na ten temat rozmawiać przed wyjściem”.

Według psycholog istnieje ogromna szansa, że na zabawie sylwestrowej spotkamy swoich znajomych, często także tych, których nie darzymy sympatią i którzy mają inne poglądy od naszych. Najważniejsze jest jednak pozytywne nastawienie i przyjazna atmosfera

 „Posłuchajmy, co mówią inni, pogratulujmy im tego, co przeżyli w roku poprzednim, życzmy im nowego, lepszego i ciekawszego roku 2017. Pamiętajmy, że każdy z nas ma inne zdanie i każdy z nas widzi różne rzeczy inaczej, a dalej żyjemy na tej samej planecie. I miejmy nadzieję, że tak będzie przez kolejne wieki”.

Doktor Anna Węgierek przekonywała, że aby się szampańsko bawić się w sylwestra, nie trzeba uczestniczyć w dużej zorganizowanej imprezie i wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Wystarczy otoczyć się grupą dobrych znajomych i zadbać o dobry nastrój zaróno swój, jak i  imprezowych współtowarzyszy.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Zatrzymajmy fale porwań dzieci w Illinois. Prokurator generalny chce stanowe ID dla przedszkolaków

Opublikowano

dnia

Autor:

Prokurator generalny Kwame Raoul ogłosił partnerstwo w programie National Child ID. Akcja ma na celu zapobieganie zaginięciom dzieci. 175 tys zestawów ID trafi do przedszkolaków w Illinois.

National Child ID Program oferuje zestawy identyfikacyjne, które rejestrują cechy fizyczne i odciski palców dzieci, na wypadek gdyby kiedykolwiek zaginęły.

Dzięki partnerstwu ogłoszonemu w czwartek, biuro Raoula dostarczy 175 000 darmowych zestawów ID do przedszkoli w Illinois. Mają one dotrzeć do placówek w semestrze wiosennym.

Jak podaje policja stanowa Illinois zarejestrowane odciski palców dzieci i inne informacje umożliwiające identyfikację pozostaną prywatne.

„Wszystko to jest przechowywane w kopercie w bezpiecznym miejscu w domu na wypadek, gdyby organy ścigania potrzebowały ważnych informacji, aby zlokalizować zaginione dziecko – powiedział Raoul. „Dostarczamy te zestawy, mając nadzieję, że rodziny nigdy nie będą ich potrzebować”.

Rozdanie 175 000 bezpłatnych zestawów w Illinois będzie możliwe dzięki wsparciu firm: Exelon, MidAmerican Energy, Johnsons & Johnson oraz IBEW. Prokurator Generalny Raoul ma nadzieję, że rodzice skorzystają z tej okazji, aby pomóc chronić swoje dzieci.

Jerica, córka Shantinel Howard, zaginęła podczas samotnego spaceru 16 sierpnia 2015 roku. Jej rodzina nie widziała ani nie słyszała od Jeriki od tego dnia.

„Teraz jestem wolontariuszem w kilku organizacjach, aby pomóc znaleźć zaginione dzieci” – powiedział Howard. „Podoba mi się pomysł, że możesz pobrać odciski palców swojego dziecka na wypadek tak tragicznego wydarzenia, jak moje”.

Na nowej stronie internetowej Illinois Attorney General  znajdują się informacje dla dzieci, wyjaśniające możliwe niebezpieczeństwa związane z grami online i mediami społecznościowymi. Strona ta może również pomóc nauczycielom i rodzicom poznać oznaki uwodzenia lub nękania w Internecie.

Od 1997 roku National Child ID Program rozprowadził ponad 70 milionów zestawów identyfikacyjnych. Dla policji pierwsze trzy godziny są kluczowe, aby pomóc rodzinom w odnalezieniu zaginionego dziecka. Raoul mówi, że jeśli program się powiedzie, zostanie rozszerzony w następnym roku szkolnym.

Źródło:fox32, kwqc.com

Foto: YouTube, Flickr/ Jez Stevens

Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

Czytaj dalej

News USA

Ruszyła pomoc ofiarom tornad w USA. Nie bądź obojętny. Sprawdź co możesz zrobić

Opublikowano

dnia

Autor:

Organizacje pomocowe rozpoczęły akcję na rzecz ofiar tornad, które przeszły 10 grudnia. W niedzielę z Chicago do Kentucky World Vision wysłało ciężarówkę z najbardziej potrzebnym wyposażeniem.

Co najmniej 33 tornada przeszły w piątek wieczorem przez stany: Missouri, Illinois, Kentucky, Arkansas i Tennessee. Spowodowały śmierć co najmniej 79 osób. Liczba ta może się zwiększyć.

Każdy może pomóc ofiarom, poprzez wsparcie dla działań poniższych organizacji: 

Amerykański Czerwony Krzyż ułatwia szybkie przesłanie darowizny w wysokości 10 USD, poprzez wysłanie SMS-a o treści „REDCROSS” na numer 90999. Inne darowizny można przekazać dzwoniąc pod numer 800-733-2767 lub odwiedzając stronę redcross.org. Szczegółowe informacje, jak można pomóc, tutaj.

Armia Zbawienia utworzyła fundusz pomocy ofiarom tornada. Darowizny można dokonać tutaj lub dzwoniąc pod numer 800-725-2769. Organizacja przygotowuje się również do wysłania mobilnych kuchni, które mogą serwować od 500 do 1500 posiłków dziennie dla ocalałych i ratowników w dotkniętych obszarach.

World Vision, chrześcijańska grupa humanitarna, planuje rozpocząć dostarczanie pomocy humanitarnej do kościołów w Kentucky od niedzieli. Oprócz żywności i zestawów ratunkowych, dostawy będą obejmować grzejniki, koce, lampy słoneczne i minilodówki. Datków na wsparcie tych wysiłków można dokonać tutaj.

Samaritan’s Purse, inna grupa humanitarna, ​​w sobotę wysłała zespoły reagowania na katastrofy do Mayfield w stanie Kentucky i Monette w stanie Arkansas, podczas gdy inne zespoły zaczęły zmierzać w kierunku miejscowości dotkniętych zniszczeniami w Tennessee i Illinois. Datki na wsparcie działań tej organizacji można wpłacać tutaj.

Gubernator Kentucky Andy Beshear ogłosił utworzenie funduszu pomocy dla zachodniej części stanu, a także wezwał ludzi do oddawania krwi.

Najdłuższe do tej pory tornado w historii, miało miejsce w marcu 1925 r., przeszło przez obszar około 220 mil przez Missouri, Illinois i Indianę. Jak twierdzi Victor Gensini, badacz zajmujący się ekstremalnymi warunkami pogodowymi z Northern Illinois University. Tornado piątkowe mogło osiągnąć prawie 250 mil. Burza była tym bardziej niezwykła, że nadeszła w grudniu, przy chłodniejszej, mniej sprzyjającej powstawaniu takich zjawisk, pogodzie.

W zawalonym magazynie firmy Amazon w Illinois, niedaleko St. Louis gdzie zginęło co najmniej sześć osób, poszukiwania pracowników wciąż trwają i będą kontynuowane przez kolejnych kilka dni. Prawdopodobnie jednak nie zwiększy się już liczba ofiar.

Firma nie podała, ile osób było w budynku służącym do przygotowywania zamówień do dostaw, gdy tornado uderzyło o 20:35 w piątek. Nie udało się ustalić ich liczby, ponieważ zdarzenie miało miejsce podczas wymiany pracowników dwóch zmian.

Betonowe ściany magazynu o grubości 11 cali i wysokości 40 stóp zawaliły się do wewnątrz, na nie spadł dach. Akcję poszukiwania ofiar prowadziła straż pożarna i policja. Znaleziono  sześć osób martwych, kolejną przewieziono samolotem do szpitala.

Ofiary śmiertelne to mieszkańcy Illinois: 26-letni Austin J. McEwen z Edwardsville, 29-letni Clayton Lynn Cope z Alton, 46-letni Larry E. Virden z Collinsville i 62-letni Kevin D. Dickey z Carlyle’a. Oraz pochodzący z St. Louis: 28-letni Deandre S. Morrow i 34-letnia Etheria S. Hebb.

Zakład Amazon, jeden z trzech w Edwardsville, ma powierzchnię 1,1 miliona stóp kwadratowych i zatrudnia około 190 pracowników na kilka zmian. Obiekt został otwarty w lipcu 2020 r.

„Nasze myśli i modlitwy są z ofiarami, ich bliskimi i wszystkimi dotkniętymi tornado” – powiedział rzecznik Amazon Kelly Nantel w oświadczeniu. „Nadal wspieramy naszych pracowników i partnerów w okolicy”.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, w rozmowie z gubernatorem Kentucky Andy Beshearem przekazał kondolencje w związku z niszczycielskim efektem tornad, które nawiedziły stan, zabijając wiele osób.

„Prezydent zaznaczył, że polecił FEMA (Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego) i innym agencjom federalnym udzielić jak najszybszej możliwej pomocy dla dotkniętych społeczności” – przekazał Biały Dom.

Źródło: fox32, nbc, wgn

Foto:YouTube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne