Połącz się z nami

Adwent

Komu pozwalamy się kształtować? Jezuita Waldemar Los o potrzebie słuchania drugiego człowieka

Opublikowano

dnia

W czasie naszej adwentowej wędrówki towarzyszą nam różne postacie. Towarzyszy prorok Izajasz. W którymś momencie pojawi się św. Jan Chrzciciel. Ale natrafiamy też na inne osoby, które nas mogą w tym czasie inspirować.

Dzisiaj towarzyszy nam św. Andrzej Apostoł. Rybak, który usłyszał głos Pana Jezusa, który go wezwał do tego, aby zmienił swoją „specjalizację”, aby zamiast łowić ryby łowił ludzi, aby ich przyprowadzał do Pana Boga. Aby on im pomagał usłyszeć głos tego, który mówi pośród burz, różnych przeciwności, sztormów, i chce prowadzić do szczęścia.

[youtube id=”FITNJEavhbY” width=”620″ height=”360″]

W dzisiejszym czytaniu z Listu św. Pawła do Rzymian Paweł podkreśla wagę zmysłu słuchu. Stąd rodzi się wiara. Jezus kieruje słowo do każdego z nas przez różne wydarzenia, okoliczności, przez różnych ludzi. Zwróćmy uwagę, kogo w życiu szukamy, kogo w życiu słuchamy, na kim budujemy, czyje słowo nas inspiruje, czyjemu słowu pozwalamy się kształtować.

Andrzej usłyszał słowa Jezusa, przejął się nimi, realizował je w swoim życiu. I tak szedł przez życie, przynosząc wielki owoc. A ty?

Waldemar Los SJ
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/ Hernán Piñera

Adwent

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Des Plaines oczekuje tysięcy pielgrzymów w tym roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Coroczna uroczystość w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Des Plaines w stanie Illinois powróci w 2021r. po tym, jak została odwołana w zeszłym roku, z powodu pandemii.

W 2020 r. władze kościelne przeniosły obraz Matki Bożej z Guadalupe, aby zapobiec zbieraniu się tłumów. A Kardynał Blase Cupich wydał oświadczenie, w którym prosił pielgrzymów o unikanie corocznej tradycji z powodu wirusa COVID-19.

W tym roku rektor Sanktuarium – ks. Esequiel Sanchez – oczekuje, że tysiące osób odda hołd Maryi Dziewicy, która objawiła się św. Juanowi Diego w Meksyku w 1531 roku.

„Ta uroczystość Matki Bożej z Guadalupe jest wspólnotowym wyrazem mocy nadziei, która pomaga nam przezwyciężać przeciwności naszego życia, w tym tych, którzy mają dopiero nadejść” powiedział wielebny Sanchez, mając na myśli trwającą pandemię, trudności i straty wśród społeczności latynoskiej.

„Wszyscy szykują się do Twojej wizyty” – powiedział, zwracając się do dziesiątek tysięcy osób, które będą pielgrzymować w tym roku.

Święto Matki Bożej z Guadalupe w 2021 r. odbędzie się w sobotę 11 grudnia. Uroczysta msza inauguracyjna rozpoczyna się o godz. 7 z pokazem fajerwerków o 8:30. Przez całe dwudniowe wydarzenie pielgrzymi mogą odmawiać różaniec i uczestniczyć w różnych mszach i modlitwach zaplanowanych prawie co godzinę. Msza św. na zakończenie rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 18:00.

Kustosz sanktuarium ksiądz Sanchez poprosił ludzi, aby przyjeżdżali w grupach i używali maseczek. Zabroniony jest alkohol, broń i zwierzęta domowe.

Policja także zwraca się z apelem. „W minionych latach padał śnieg lub zimno, więc ubierz się odpowiednio do pogody” – powiedział komandor Matt Bowler z Departamentu Policji Des Plaines.

Oddalone parkingi i autobusy będą bezpłatne, jedynie w sobotę trzeba będzie zapłacić 10 USD za parkowanie na terenie sanktuarium.

Przed wielkim weekendowym świętem, ważnym zwłaszcza dla ludności pochodzenia latynoskiego, zaplanowane są także inne wydarzenia w Sanktuarium w Des Plaines. W piątek 3 grudnia Sanktuarium rozpoczyna Nowennę – czyli 9 dni modlitwy. W sobotę 4 grudnia zostanie poświęcone nowe wejście do Sanktuarium.

Ksiądz Sanchez widzi w powrocie obchodów uroczystości znak nadziei. „Ludzie mówią: „Ojcze, tu po prostu czuję się jak w domu” – powiedział. „Jeśli mogą mi to powiedzieć, wykonujemy swoją pracę”.

Sanktuarium jest miejscem spotkań dla tych, których poruszyła Matka Boża z Guadalupe. „Potrzebujemy tego” mówią chicagowscy pielgrzymi.

 

Źródło:abc7
Foto: YT

Czytaj dalej

Adwent

Ty także możesz być … Aniołem albo Mikołajem. Katarzyna Romanowska zaprasza na charytatywne wydarzenie

Opublikowano

dnia

Autor:

Fundacja YCBMA czyli You Can Be My Angel co roku organizuje charytatywną imprezę mikołajkową. Gościem Radia Deon Chicago była prezes fundacji, Katarzyna Romanowska, która zaprasza całe rodziny na dzień pełen atrakcji ze Św Mikołajem w niedzielę, 5 grudnia, w Paradise Elegant Banquets, Bridgeview.

Po zeszłorocznej przerwie, spowodowanej pandemią, fundacja powraca ze wspaniałym, rodzinnym wydarzeniem. Prezes Katarzyna Romanowska tym razem jest pewna, że Św.Mikołaj przybędzie.


W programie imprezy jak zawsze mnóstwo atrakcji; występy taneczne, kolędowanie, możliwość robienia zdjęć ze Św. Mikołajem.

Poza tym poczęstunek, loteria i świąteczny kiermasz. Kasia Romanowska gorąco namawia żeby nie kupować wcześniej świątecznych prezentów i kartek. Zwłaszcza że dochód z wydarzenia jest jak zawsze przeznaczony na ważny cel, leczenie Huberta walczącego z chorobą nowotworową.

Honorowy patronat nad Mikołajkami objął Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago.  A impreza odbędzie się w Paradise Elegant Banquets, 9220,Harlem Ave, Bridgeview.

Fundacja You Can Be My Angele organizuje tą impreze od początku swojej działalności w Stanach Zjednoczonych.

 

Czytaj dalej

Adwent

Zegar tyka. Poczta ogłasza świąteczne terminy nadawania przesyłek

Opublikowano

dnia

Autor:

Poczta amerykańska przypomina o świątecznych terminach nadawania przesyłek. Aby Twoje cenne paczki pełne prezentów i kartki z życzeniami dotarły do ​​celu na czas, przed Świętami Bożego Narodzenia, lepiej będzie jeśli wyślesz je wcześniej.

Terminy wysyłki:

15 grudnia: obsługa naziemna USPS

17 grudnia: usługi pocztowe pierwszej klasy (w tym świąteczne kartki z życzeniami)

17 grudnia: pakiety pierwszej klasy

18 grudnia: poczta priorytetowa

23 grudnia: priorytetowa poczta ekspresowa

Poczta przewiduje, że między Świętem Dziękczynienia a Nowym Rokiem, za jej pośrednictwem zostanie przesłanych około 25 miliardów listów, kartek i paczek.

 

Źródło:wgn9
Foto: Flickr/Virginia L./You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne