Połącz się z nami

Ciekawostki

Polski program kulinarny po angielsku „Flavor of Poland” na antenie publicznej telewizji PBS – kanał 11

Opublikowano

dnia

W piątek 27 października na antenie amerykańskiej telewizji WTTW będzie miała miejsce premiera pilotażowego odcinaku nowego serialu kulinarnego „Flavor of Poland”. Producentami są filmowcy w Chicago zjednoczeni wokół firmy Independent Film Factory. Emisja pełnej serii planowana jest na 2017 rok.

Zobacz zwiastun pilotażowego odcinka
[youtube id=”vERdcfYhWuE” width=”620″ height=”360″]

Jednym z producentów jest Robert Wachowiak, który na antenie Radia Deon przekonuje, że programy kulinarne są w telewizji WTTW tradycją od ponad 50 lat.

„Tego typu programy goszczą na antenie WTTW od wielu, wielu lat, odkąd słynna Julia Child wprowadziła je na antenę amerykańskiej telewizji publicznej blisko 50, 60 lat temu”.

Flavor of Poland składa się z 13 odcinków, których premiera zaplanowana jest na 2017 rok. Robert Wachowiak podkreśla, że jedną z trudności jest pozyskanie środków na produkcję

„Jest mnóstwo z tym związanej pracy. Choćby dlatego, że nie łatwo jest pozyskać środki na realizację tego typu programu. Amerykańska telewizja Publiczna jest czymś w rodzaju organizacji non-for-profit i tak naprawdę ona nie pokrywa żadnych środków związanych z tego typu programów”.

wttw_1477517528-2Pilotażowy odcinek będzie dotyczył Małopolski

„Odcinek pilotażowy jest poświęcony Małopolsce i Krakowowi. Realizowaliśmy go w Krakowie”.

Gospodarzem programu jest Aleksandra August, która wyjechała do Stanów Zjednoczonych jako małe dziecko. Teraz jednak jak mówi Robert odkrywa swoje korzenie na nowo

„Jest wyśmienita, świetnie sobie radzi. Dla niej to jest też niezwykle atrakcyjnego. Ona przyjechała do Stanów Zjednoczonych w wieku trzech lat i praktycznie wychowała się tutaj w Ameryce. Wychowała się w bardzo polskim domu, gdzie rządziła mama i babcia, więc tradycję zna. Po wielu latach wróciła teraz do Polski, aby te tradycje poznać na nowo i poczuć ten klimat Polski pięknej, niezwykłej i bardzo smakowitej”.

Premiera „Flavor of Poland” będzie mieć miejsce na antenie WTTW w piątek 27 października o godzinie 7:30 wieczorem. Kolejne projekcje będą mieć miejsce w sobotę o godzinie 10 rano oraz w niedzielę o godzinie 4:30. W poniedziałek pilotażowy odcinek zostanie wyemitowany o godzinie 4:30 w nocy.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: wttw.com

Chicago Na Skróty

Niezwykła Księżna Diana w Chicago. Nowa wystawa odkrywa kultową historię tej kobiety

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowa wystawa o księżnej Dianie daje mieszkańcom Chicago możliwość poznania jej życia jako osoby z rodziny królewskiej. Wystawe można zobaczyć w Oakbrook Center 19 w miejsowości Oak Brook. Ceny biletów zaczynają się od 25 dolarów.

„Princess Diana Accredited Access Exhibition” to wystawa, która zawitała na zachodnie przedmieście Chicago. Mieszkańcy miasta mogą teraz z bliska przyjrzeć się kultowej historii księżnej Diany.

Od nowoczesnego podejścia do macierzyństwa do bycia światową ikoną modywedług organizatorów wystawa pokazuje w jaki sposób księżna Diana odcisnęła swoje piętno na świecie.

Historia Diany jest opowiedziana przez wieloletniego fotografa księżnej, Anwara Husseina. Można na niej zobaczyć słynne rzeźby i obrazy, które od lat przykuwają uwagę publiczności.

 Ja mówią organizatorzy wystawy „Po raz pierwszy od 60 lat mężczyzna, który dokumentował każdą chwilę życia Diany, opowiada historię o tym, jak nie zrobiła tego, co jej kazano, ale zamiast tego podążała za głosem serca” 

Wystawa, zlokalizowana w Oakbrook Center 19 w Oak Brook, została otwarta w grudniu, a je zwiedzenie trwa około godziny do 90 minut. Ceny biletów zaczynają się od 25 USD dla dorosłych.

Wystawa „Princess Diana Accredited Access Exhibition” odbywa się jednocześnie w Nowym Jorku i Los Angeles.

 

Źródło:nbcchicago
Foto: Flickr/Robert Sullivan

Czytaj dalej

Ciekawostki

W salonie samochodowym Hawk Auto Group w Jolliet mężczyzna pobił św. Mikołaja. Dlaczego?

Opublikowano

dnia

Autor:

W Joliet, Ill.  64-letni Peter Steinys z Plainfield popchnął pracownika salonu samochodowego, który był przebrany za Świętego Mikołaja. Został oskarżony o pobicie i spowodowanie zamieszania. Jak powiedział policjantów zdenerwował go jego wielki brzuch. 

W piątek o godzinie 19.25 policjanci Joliet zostali wezwani przez firmę Hawk Auto Group, mieszczącą się przy 2861 W. Jefferson Street. Powodem zgłoszenia była bójka w salonie. 

Podczas dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że Peter Steinys wpadł w złość i zaczął krzyczeć na pracownika. Następnie Steinys  popchnął pracownika obiema rękami, a następnie podszedł do innego pracownika, zanim został wyprowadzony przez rodzinę, podała policja.

Podczas dochodzenia Steinys udał się do policji w Joliet i powiedział funkcjonariuszom, że popchnął pracownika przebranego za Świętego Mikołaja, ponieważ pracownik wpadł na niego mikołajowym brzuchem . Mieszkaniec Plainfield został aresztowany,  a następnie zwolniony za kaucją za incydent. 

Źródło:fox32
Foto: Flickr/wmfawmfa/ You Tube

Czytaj dalej

Ciekawostki

Marsjański łazik ma części wyprodukowane w naszym stanie Illinolis

Opublikowano

dnia

Autor:

Amerykański łazik ,,Perseverance” – po pół rocznym locie – szczęśliwie dotarł na Marsa. To lądowanie oglądał cały świat. Misja szukania życia na Marsie dopiero się rozpoczyna, a NASA już zbiera same gratulacje.

Nie każdy jednak jest świadomy tego, że części potrzebne do zbudowania tej inteligentnej maszyny, zostały wyprodukowane w naszym stanie – w Illinois.

,,Świadomość tego, że części wyprodukowane w naszym stanie są teraz 127 milionów mil od nas jest absolutnie nierealnym uczuciem”– powiedział Jared Lyford z firmy Forrest City Gear.

Firma znajduje się 90 minut drogi na północny zachód od Chicago, blisko Rockford. To tutaj wyprodukowano wszystkie części, które dziś pomagają łazikowi o trafnej nazwie ,,Wytrwałość” poruszać się po nieodkrytych zakamarkach Czerwonej Planety.

 

źródło:nbc.chicago
foto: Flickr/Billy Brown, youtube

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne