Połącz się z nami

News Chicago

Drugi piknik PRCUA w Glenwood na południu Chicago „Mamy nadzieję, że będzie to już coroczna impreza!”

Opublikowano

dnia

W Glenwood na południu Chicago zakończył się drugi rodzinny piknik zorganizowany przez Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w Ameryce. Kilkaset osób rozkoszowało się hot dogami, grami w piłkę nożną i siatkówkę. Do dyspozycji były rowerki wodne. A do zabawy przygrywała orkiestra na żywo.

Galeria zdjęć

Na pikniku licznie pojawili się nie tylko członkowie Zjednoczenia, ale również osoby, które dowiedziały się o imprezie z mediów. O sukcesie mówi Anna Krysiński, dyrektorka zespołu „Polonia”

„Wydaje mi się, że jest więcej ludzi, to nie są tylko tancerze Wesołego Ludu, czy zespołu Polonia z północy, ale też ludzie, którzy przeczytali reklamę w Narodzie Polskim, czy dowiedzieli się od rodziców naszych tancerzy. Parking jest wypełniony, ale jest jeszcze trochę miejsc, więc mamy nadzieje, że piknik się tak spodoba, że będzie to impreza coroczna i coraz więcej osób będzie przyjeżdżało do tego unikalnego miejsca”.

REKLAMA REKLAMA

Mimo upału wiele osób mogło schować w drewnianej chacie, gdzie nie brakowało jedzenia o czym mówi szefowa marketingu Zjednoczenia Agnieszka Bastrzyk

„To jest domek, gdzie można było kupić jedzenie. W tym domku chłód więc można było się schować przed ciepłem. Oczywiście również impreza na zewnątrz wraz z muzyką i zabawami”.

O atmosferze jaka panowała na pikniku mówiła zadowalana Misia Jamiński, wiceprezes Zjednoczenia Polskiego Rzymsko Katolickiego w Ameryce

„Jest piękna atmosfera tutaj w Glenwood. Piękne miejsce, środowisko polsko-amerykańskie, gdzie naprawdę mamy i rowerki wodne, koniki będą za chwilę. Grają również w sporty, jest klaun Lulu, dla małych i dla dorosłych”.

To była już druga impreza rodzinna Zjednoczenia. Organizacja jest najstarszą polonijną organizacją Bratniej Pomocy w Stanach Zjednoczonych. Pomaga Polonii już od ponad 140 lat.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu