Połącz się z nami

News Chicago

Chicagowskie szkoły proszą Kongres o więcej czasu. Kongres mówi NIE. Czy znajdą się pieniądze dla nauczycieli?

Opublikowano

dnia

Izba Reprezentantów stanu Illinois odrzuciła apel Zarządu Szkół Publicznych, aby dać placówkom więcej czasu na zdobycie milionów dolarów na wypłaty. Czasu pozostaje coraz mniej podobnie jak innych opcji.

Do 30 czerwca szkoły publiczne w Chicago muszą jakimś sposobem zebrać 600 milionów dolarów na wypłaty dla swoich pracowników. Pieniędzy jednak jak nie było, tak nie ma, dlatego zarząd zwrócił się do stanowych polityków, aby dali im dodatkowe 40 dni na rozwiązanie problemu. Tak się jednak nie stało.

Według przedstawicieli chicagowskich placówek edukacyjnych dodatkowy czas pomógłby przetrwać ciężki okres wakacyjny, a nauczyciele mogliby w międzyczasie ustalić alternatywny plan wypłat.

Do 30 czerwca pozostało jedynie osiem dni i wciąż nikt nie wie co stanie się dalej. Przewiduje się jednak, że na problemach dorosłych najbardziej mogą ucierpieć dzieci… czyli uczniowie.

Rafał Muskala
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wandtv.com
Foto: Flickr.com/ alamosbasement

News Chicago

Marzysz o wycieczce w ciepłe miejsce? United oferuje teraz zniżki na zimowe loty

Opublikowano

dnia

Autor:

Zima w Chicago może być piękna, ale jeśli chcecie uciec przed zimową chandrą i udać się w gorące miejsce to teraz jest do tego najlepsza okazja. W ramach ekskluzywnej oferty Cybertygodnia United Airlines ma najlepsze oferty na loty. Bilety należy rezerwować do 3 grudnia aby odbyć podróż w okresie od 10 stycznia do 8 marca 2024 r.

United Cyber Week oferuje loty, które obejmują wycieczki do pięciu wspaniałych miejsc w kraju i za granicą: San Francisco, Los Angeles, Orlando, Fort Myers i Cancun w Meksyku. To korzystna opcja dla osób, które tej zimy chcą wybrać się w ciepłe miejsce, ale kierują się przy tym ograniczonym budżetem.

Ceny biletów:

  • 100 dolarów za podróż w obie strony z Chicago (ORD) do San Francisco (SFO),
  • 200 dolarów za podróż w obie strony z Chicago (ORD) do Cancun (CUN), Fort Myers (RSW) i Orlando (MCO)
  • 300 dolarów za podróż w obie strony z Chicago (ORD) do Los Angeles (LAX).

Ekskluzywna oferta United Cyber Week będzie obowiązywać do 3 grudnia, a aby z niej skorzystać podróż musi się odbyć między 10 stycznia a 8 marca 2024 r.

Centrum operacyjne United Airlines mieści się w Elk Grove, koło portu lotniczego Chicago-O’Hare, największego węzła lotniczego linii, w którym dziennie wykonuje się około 650 odpraw. Samoloty United Airlines latają do ponad 370 portów lotniczych na całym świecie.

Linia lotnicza zatrudnia około 48 tysięcy pracowników w Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach świata.  W 2005 roku linia przewiozła ponad 66 mln pasażerów.

 

Źródło: secretchicago, wikipedia
Foto: istock/:Laser1987/
Czytaj dalej

News Chicago

Magiczny balet „Dziadek do orzechów” zabierze widzów w świąteczną krainę

Opublikowano

dnia

Autor:

Doceniony przez krytyków klasyk Joffrey Ballet w nowej odsłonie, „Dziadek do orzechów” („Nutcracker”), powraca do Lyric Opera House w 25 przedstawieniach odbywających się w dniach 2–27 grudnia. Akcja spektaklu rozgrywa się na Światowych Targach w Chicago, w 1893 roku a przedstawienie podkreśla bogate dziedzictwo kulturowe miasta.

Ponadczasowa produkcja, której autorem choreografii jest dwukrotny zdobywca nagrody Tony® Christopher Wheeldon, zawiera klasyczną partyturę Piotra Czajkowskiego. To flagowy utwór związany z tematyką i klimatem Bożego Narodzenia.

Chicagowska historia o rodzinie i przygodzie jest także hołdem złożonym miastu.

Amerykańska opowieść Wheeldona o rodzinie imigrantów dziejąca się w czasie Wystawy Światowej w Chicago w 1893 roku, rozpoczyna się w momencie, gdy młoda Marie i jej matka, rzeźbiarka tworząca kultową Statuę Republiki na Jarmarku, organizują uroczystą Wigilię. Po niespodziewanej wizycie twórcy Jarmarku, tajemniczego Wielkiego Impresario, Marie wyrusza w burzliwą przygodę z Dziadkiem do orzechów przez zjawiskowe Targi Światowe.

Balet w dwóch aktach tworzy z wielokrotnie nagradzany zespół kreatywny, w skład którego wchodzą nominowany do nagrody Tony® projektant scenografii i kostiumów Julian Crouch, autor nagrodzony medalem Caldecott Brian Selznick, zdobywca nagród Obie i Drama Desk lalkarz Basil Twist, zdobywczyni nagrody Tony® projektantka oświetlenia Natasha Katz i zdobywca nagrody Tony ® projektant projekcji Ben Pearcy/59 Productions.

Spektakl został zaadaptowany w 2021 roku przez Christophera Wheeldona na większą scenę Lyric Opera.

Muzykę do baletu wykonuje na żywo Lyric Opera Orchestra pod dyrekcją Scotta Specka, dyrektora muzycznego The Joffrey Ballet.

Balet „Dziadek do orzechów” będzie wystawiany w dniach 2–27 grudnia 2023 r w Lyric Opera House przy 20 North Upper Wacker Drive. Przedstawienie trwa 2 godziny.

Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: Joffrey Ballet, chicagostarmedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzina z Chicago została uratowana gdy utknęła na górze w południowym Kolorado

Opublikowano

dnia

Autor:

22 listopada pięcioosobowa rodzina z Chicago została uratowana z góry w południowym Kolorado po tym, jak utknęła na niej podczas wędrówki. Trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci wybrało się rano na wędrówkę po górze Greenhorn, ale niespodziewany śnieg, wysokość nad poziomem morza i brak doświadczenia we wspinaczce górskiej spowolniły ją w miarę zbliżania się szczytu aż do wieczora.

Rodzina zadzwoniła pod numer 911, „gdy zdała sobie sprawę, że przed nimi jeszcze długa droga bez jedzenia i odpowiedniego ubrania” – podało Biura Szeryfa Powiatu Pueblo.

Służby poszukiwawczo-ratownicze zostały przetransportowane drogą lotniczą na północny szczyt góry, gdzie odnalazły mieszkańców Chicago i zapewniły jej żywność i odzież. Rodzina została ewakuowana z góry a akcja ratownicza trwała około siedmiu godzin.

„Wszyscy bezpiecznie zeszli z góry i spotkali się z członkami rodziny, którzy nie przyłączyli się do wędrówki” – podało biuro szeryfa, dodając, że niefortunni wędrowcy postępowali zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przetrwania na świeżym powietrzu i zadzwonili pod numer 911, zanim sytuacja stała się zagrażająca życiu. ”

Według Służby Leśnej Stanów Zjednoczonych szlak Greenhorn Trail ma prawie 8 mil długości i osiąga około 3880 stóp przewyższenia.

„Przypominamy turystom i osobom wybierającym się na szlaki lub w góry, aby przed wyjściem byli przygotowani i świadomi warunków i możliwości, szczególnie o tej porze roku, kiedy warunki mogą szybko się zmieniać, a słońce zachodzi wcześniej” – ostrzega biuro szeryfa.

Źródło: suntimes
Foto:  YouTube, Pueblo County sheriff’s office
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

czerwiec 2015
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu