Połącz się z nami

Nasza UNIA

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa świętuje udany rok i nagradza swoich klientów

Opublikowano

dnia

Drodzy Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej,

Rok 2014 był bardzo udanym rokiem dla Naszej Unii. Świadczy o tym znaczą­cy wzrost aktywów i wkładów członkowskich oraz systematycznie rosnące portfolio pożyczkowe. W mijającym roku przybyło ponad 2 200 nowych Człon­ków Naszej Unii, tak więc jest już nas razem prawie 82 tysiące! Za rok kalen­darzowy 2014, dochód P-SFUK przed wypłatą specjalną opisaną poniżej wyniósł ponad 12,1 miliona dolarów, co jest rekordową kwotą w 38-let­niej historii Naszej Unii.

Na tak dobre wyniki P-SFUK wpłynęło wiele czynników, między innymi ulegająca poprawie sytuacja ekonomiczna w Stanach Zjednoczonych oraz profesjonalizm i oddanie wolontariuszy i pracowników Naszej Unii. Bez wąt­pienia jednak najważniejszym elementem sukcesu naszej instytucji jest zau­fanie i lojalność Państwa – Członków Naszej Unii. To dzięki korzystaniu z naszych usług, powierzaniu nam swoich oszczędności, zaciąganiu i rzetel­nej spłacie kredytów stworzyliśmy wspólnie jedną z najsilniejszych i naj­bardziej roz­poz­nawalnych polonijnych instytucji finansowych w Stanach Zjed­noczonych i na świecie. Oferując wysokiej jakości produkty i usługi finan­­sowe dostoso­wane do potrzeb Naszych Członków, jesteśmy jednocześnie filarem i głównym spon­sorem życia kulturalnego i społecznego Polonii amerykańskiej.

Rada Dyrektorów i Zarząd Naszej Unii w pełni doceniają Państwa wkład w rozwój i obecną pozycję naszej instytucji. W związku z tym, w tym roku Rada Dyrektorów w sposób szczególny postanowiła podziękować Państwu i podjęła decyzję o przekazaniu Członkom P-SFUK w formie wypłaty spec­jalnej (Member Loyalty Reward) ponad 3,3 miliona dolarów, co stanowi 27% dochodu Naszej Unii za rok 2014 przed wypłatą specjalną. W ramach tej wypłaty kwalifikujący się Człon­kowie Unii, którzy posiadają konto przynajmniej od 31 grudnia 2013 r. ze średnim dziennym wkładem w wysokości 100 dolarów otrzymają 40-dola­rowy depozyt na konto oszczędnościowe, natomiast dodatkowe 40 dolarów otrzymają Członkowie, którzy posiadają w Naszej Unii pożyczki lub aktywne karty kredytowe. Szczegółowe kryteria kwalifikacji do wypłaty specjalnej znajdziecie Państwo na stronie internetowej, w Centrum Obsługi Klienta oraz w oddziałach Naszej Unii. Fundusze w ramach wypłaty specjalnej będą przekazane na Państwa konta 14 lutego br.

Powyższy program wypłaty specjalnej to kolejny dowód na faktyczną realizację hasła, że „Nasza Unia to więcej niż bank”. Dziękujemy Państwu za bycie współwłaścicielami Naszej Unii i partnerami w budowie silnej Polonii amerykańskiej!

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa

 

Nasza UNIA

Nasza Unia ma siódmy oddział w Illinois. Uroczyste otwarcie było prawdziwie polonijnym świętem

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę, 21 października, miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej PSFCU. Siódmy oddział w stanie Illinois znajduje się w Algonquin – w miejscu, gdzie znajdują się inne polonijne biznesy. Nowa lokalizacja placówki Naszej Unii pokazuje, że największa etniczna Unia kredytowa w USA niezmiennie i imponująco się rozwija.

PSFCU jest obecna w Chicago od prawie 14 lat i rozwija się niezwykle dynamicznie. W tej chwili nasz region jest drugim po Nowym Jorku najliczniejszym oddziałem Naszej Unii. W kwietniu oddział w Glendale Heights obchodził swoje 5-lecie.

Nowa siedziba w Algonquin jest siódmą placówką PSFCU w Illinois i 22. w całym kraju. Jako pierwsza w stanie została wybudowana na własnej działce zakupionej przez Naszą Unię. Jej adres to 2371 County Line Rd., Algonquin IL 60102.

Gośćmi uroczystego otwarcia był Konsul Generalny RP Paweł Zyzak i przedstawiciele lokalnych władz.

Godziny pracy siedziby Naszej Unii w Algonquin to: od poniedziałku do piątku 11:00AM-7:00PM, sobota 9:00AM-2:00PM. Telefon do oddziału: 847-582-3961. Placówka oferuje obsługę osób zmotoryzowanych, które przy załatwianiu swoich spraw nie muszą opuszczać samochodu.

Bogdan Chmielewski, Dyrektor wykonawczy PSFCU, podkreślił to jak dobrze Nasza Unia została przyjęta w Illinois, serdecznie dziękując wszystkim mieszkańcom stanu, tutejszym członkom PSFCU i chicagowskiej Polonii.

„Przez te 14 prawie lat na stałe wpisaliśmy się w ten krajobraz polonijny, jesteśmy jego integralną częścią, a może nawet w niektórych dziedzinach, liderami tej Polonii i o to nam chodzi”, powiedział Bogdan Chmielewski, zapraszając do korzystania z usług Naszej Unii.

Ceremonia wkopania kamienia węgielnego pod nową placówkę miała miejsce rok temu, o czym wspomniał Robert Radkowski.

„Cieszymy się, że cała ta procedura razem z budową zajęła niecały rok i możemy otworzyć oficjalnie drzwi dla tych wszystkich tutaj w Algonquin i miejscowościach położonych koło tej właśnie wioski” powiedział menager Naszej Unii w regionie Chicago.

„Wybraliśmy Algonquin z prostych powodów (…) – widzimy gdzie się Polonia przeprowadza, gdzie by chcieli, żebyśmy ten oddział otworzyli” wyjaśnił Zbigniew Rogalski, dyrektor d/s strategicznych PSFCU. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji i z tego oddziału, oddział jest piękny jak widać i mamy z czego być dumni”.

Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU, wspomniał, że gdy pierwsze dwa oddziały Naszej Unii powstały w Illinois okres gospodarczy nie był łatwy. Dlatego tym bardziej można się cieszyć z odniesionego sukcesu.

„Dzisiaj to jest święto Polonii” powiedział o uroczystym otwarciu placówki w Algonquin Krzysztof Matyszczyk. „Jesteśmy z tego dumni, że potrafimy w ten sposób łączyć Polonię i pracować dla Polonii” dodał, nawiązując do obecności przedstawicieli organizacji polonijnych w czasie wydarzenia.

Swoją wdzięczność dla Polonii za tak dobre przyjęcie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej wyraził także Bogdan Ogórek, jedyny członek Rady Dyrektorów PSFCU pochodzący z aglomeracji Chicago.

„Jesteśmy tam gdzie jest Polonia” podkreśli Bogdan Ogórek. „Służymy naszymi usługami, tym co możemy zrobić, a to wszystko, to całe służenie przeradza się na pewne finansowe zyski, którymi później możemy się dzielić z cała Polonią”.

Rafał Matusiak, prezes Krajowej Kasy w Polsce, zwrócił uwagę, że PSFCU osiąga ogromne sukcesy, czego dowodem jest właśnie powstawanie nowych placówek w odpowiedzi na istniejące potrzeby.

„Musimy pamiętać o tym, że unie kredytowe świadczą z jednej strony usługi finansowe, ale z drugiej strony nie są komercyjną instytucją finansową – nie są nastawione na maksymalizowanie zysków, tylko na pomaganie drugiemu człowiekowi” zaznaczył Rafał Matusiak.

Mariusz Śniarowski, członek Rady Dyrektorów PSFCU, podkreślił, że Illinois jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w całych Stanach Zjednoczonych.

„To sukces dla nas i dla całej Polonii” powiedział, wyrażając nadzieję, że siódmy oddział tutaj to będzie naprawdę „szczęśliwa siódemka”.

„Jesteśmy w pełni operującym oddziałem”, zaznaczyła Magdalena Degórski, manager placówki PSFCU w Algonquin, zapraszając do korzystania z jej usług.

Oddział rozpoczął pracę 3 tygodnie przed oficjalnym otwarciem, oferując wszystkie usługi świadczone przez Naszą Unię, a także możliwość obsługi typu drive-through.

„Od 2012 roku Unia jest z nami, wspiera nas w każdym projekcie” wyraziła swoją wdzięczność Kinga Modjeska, dyrektor Teatru „Scena Polonia” w Chicago.

Animatorka kultury serdecznie pogratulowała dalszego rozwoju i otworzenia kolejnej placówki PSFCU, życząc Naszej Unii następnych sukcesów.

Stanisław Sarna, prezes Związku Podhalan Północnej Ameryki gorąco zachęcał do zostania członkiem Naszej Unii i powierzeniu jej swoich „dutków”:To jest odpowiednie miejsce, gdzie możecie ulokować na lokaty, na konta, pożyczki, bo przez to Polsko Słowiańska Unia Kredytowa, jej dyrektor (…) mogą wspierać naszą cała Polonię”.

„Wspierają organizacje, wspierają szkoły, przyznają stypendia” podkreślił Stanisław Sarna.

Swoje gratulacje, serdeczne życzenia dla Naszej Unii oraz podziękowania za całą działalność, którą wykonuje PSFCU dla Polonii, złożyły także Karolina Woźniczka, tegoroczna Pierwsza Dama Dworu oraz Wiktoria Czarnik, Druga Dama Dworu.

Królowe Parady Dnia Konstytucji 3 Maja uświetniły swoją obecnością sobotnią uroczystość.

W roku fiskalnym 2022 aktywa P-SFUK osiągnęły poziom 2,54 mld USD, depozyty wzrosły do 2,44 mld USD, a łączna wartość udzielonych pożyczek wzrosła do 1,47 mld USD.

W wyniku działań Naszej Unii zysk netto osiągnął sumę 14,37 mln USD, a  9 492 nowych członków P-SFUK otworzyło swoje konta w roku fiskalnym 2022.

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka.

Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

27 grudnia 1976 r. władze federalne National Credit Union Administration zarejestrowały „Przemysłowo-Handlową Federalną Unię Kredytową” (Industrial and Commercial Federal Credit Union). Dokument założycielski został podpisany przez ks. Emila Altmajera, Marka Luniewskiego, Jana Raczkowskiego, ks. Longina Tołczyka, Józefa Waltosia, Jerzego Wolińskiego i Halinę Żołnierowicz.

Szczegółowe informacje o usługach Naszej Unii można znaleźć na stronie internetowej PSFCU.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Andrzej Baraniak
Czytaj dalej

Nasza UNIA

Nasza Unia upamiętniła 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Opublikowano

dnia

Autor:

„Polacy udowodnili, że my się tak łatwo nie poddajemy. Bez względu na to, jaką wróg może mieć nad nami przewagę militarną, to jednak narodu polskiego się nigdy nie złamie” – podkreślił 1 sierpnia Bogdan Chmielewski, prezes i dyrektor wykonawczy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej podczas rocznicowej uroczystości, która po raz ósmy odbyła się przed główną siedzibą tej instytucji na Greenpoincie. Dodał, że to jest bardzo ważne przesłanie, w obecnych trudnych czasach i w kontekście tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Przy ryku syren oraz warkocie motorów została podniesiona na maszt stojący przed główną siedzibą PSFCU na Greenpoincie biało-czerwona flaga z charakterystyczną kotwicą, czyli znakiem Polski Walczącej. W ten sposób upamiętniono 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Doroczna ceremonia miała miejsce we wtorek, 1 sierpnia, i rozpoczęła się o godz. 11.00 przed południem czasu nowojorskiego, a więc dokładnie o tzw. godzinie „W” – oznaczającej początek warszawskiego zrywu niepodległościowego.

Podniesienia flagi dokonał Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU w asyście Anity Połczyńskiej-Zadrożnej, córki Mirosława Połczyńskiego ps. Malarz, członka Kedywu Komendy Głównej AK i żołnierza batalionu „Parasol”.

Po podniesieniu powstańczej flagi – która będzie powiewała nad Greenpointem przez 63 dni – uczestnicy uroczystości odśpiewali polski i amerykański hymn narodowy. Były okolicznościowe przemowy, modlitwa za tych, którzy oddali swoje życie za wolność Warszawy i Polski, a także wspólny śpiew powstańczej piosenki „Pałacyk Michla”, którym zakończono oficjalną część rocznicowej ceremonii.

Uroczystość powstańcza, jak zawsze, cieszyła się dużym zainteresowaniem Polonii.

Wśród gości honorowych byli m.in.: sybiraczka i zarazem naczelna prezeska (na Stany Zjednoczone i Kanadę) Korpusu Pomocniczego Pań Helena Knapczyk, konsul generalny Adrian Kubicki, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających dr Dorota Andraka, Agnieszka Granatowska i Zbigniew Solarz z zarządu Centrum Polsko-Słowańskiego, Tadeusz Antoniak – komendant naczelny Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, prezes Pulaski Association of Business and Professional Men Grzegorz Fryc, przedstawiciele zarządu Children’s Smile Foundation oraz ZHP i wielu innych organizacji.

Obecni byli również Linda i Bob Olisowie, rodzice Michaela, żołnierza, który zginął w Afganistanie zasłaniając własnym ciałem polskiego kolegę, por. Karola Cierpicę.

Nie brakowało seniorów, studentów, młodzieży i uczniów z polonijnych szkół, a także motocyklistów z klubów: Iron Slavs MC, Polska Sfora RC i Eagle Knights RC.

Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową reprezentowali: prezes i dyrektor wykonawczy Bogdan Chmielewski, przewodniczący Rady Dyrektorów Krzysztof Matyszczyk, sekretarz dr Iwona Korga, będąca zarazem prezesem Instytutu Józefa Piłsudskiego, oraz przewodniczący Komisji Nadzorczej Artur Dołęga.

Po zakończeniu rocznicowej uroczystości przed siedzibą PSFCU przedstawiciele ZHP, członkowie SWAP oraz goście honorowi przeszli pod powstańczy mural znajdujący się na jednej ze ścian Polskiego Domu Narodowego „Warsaw” i złożyli tam kwiaty oraz zapalili symboliczne znicze.

Tekst i zdjęcia: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Źródło: pai
Czytaj dalej

Nasza UNIA

Stypendia Naszej Unii PSFCU trafiły do zdolnych studentów o polskich korzeniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę podczas ceremonii w Polskim Muzeum w Ameryce w Chicago, przedstawiciele Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej jak co roku przyznali stypendia edukacyjne uzdolnionym studentom o polskim pochodzeniu. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli Ambasador RP w USA Marek Magierowski i Konsul Generalny RP w Chicago Paweł Zyzak. O znakomitych wynikach finansowych Naszej Unii mówił w studiu Radia Deon Robert Radkowski, dyrektor PSFCU w regionie Chicago.

Od pierwszej edycji w 2001 r., w ramach Programu Stypendialnego PSFCU przyznano już ponad 7 milionów dolarów dla ponad 6000 studentów.

Tylko w tym roku Nasza Unia przyznała sumę 550 000 dolarów 512 studentom z całego kraju.

Doroczny program jest dostępny dla członków PSFCU i opiera się na wynikach w nauce, a także zaangażowaniu w różne akcje społeczne, organizacje, parafie, polonijne szkoły sobotnie oraz kluby polonijne.

512 studentów z dwunastu stanów: Nowy Jork; New Jersey; Connecticut; Pensylwania; Illinois; Floryda, Południowa Karolina, Tennessee, Minnesota, Ohio, Massachusetts, Utah – otrzymało łączną kwotę 550 000 dolarów od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na kontynuację swojej nauki.

W tym roku wśród zwycięzców znalazło się 188 studentów szkół wyższych i 324 maturzystów. Studenci otrzymują stypendia w wysokości od 500 do 5 000 dolarów.

Pięcioro studentów otrzymało najwyższą kwotę stypendium, 5 000 dolarów, a pozostali stypendyści otrzymali stypendia w wysokości 2 000, 1 000 lub 500 dolarów. Dziewięciu wyróżnionych maturzystów zostało również wybranych do otrzymania dodatkowych stypendiów od New York Credit Union Association (NYCUA).

Dodatkowo dziesięcioro studentów wzięło udział w tzw. stażu prezydenckim – wizycie studyjnej w Polsce zorganizowanej we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

Podczas ceremonii w Polish Museum of America w Chicago przyznano również stypendium dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii – w tym roku laureatką jest Karolina Baran.

Program Stypendialny PSFCU za rok 2023 był nadzorowany przez Członków Komitetu Stypendialnego Rady Dyrektorów PSFCU w składzie: Franciszek R. Piwowarczyk, Przewodniczący Komitetu, Dr. Iwona Korga, Członek Komitetu oraz Małgorzata Czajkowska, Członek Komitetu.

7 czerwca odbędzie się uroczystość rozdania przyznanych stypendiów w  The Bowery Ballroom w Nowym Jorku.

Robert Radkowski, szef Naszej Unii w regionie Chicago, przedstawił w studiu Radia Deon wyniki finansowe instytucji za rok fiskalny trwający od września do września. Posumowano je po raz pierwszy właśnie w Wietrznym Mieście, o czym pisaliśmy 21 maja.

Aktywa PSFCU wzrosły w tym roku do 2 miliardów i 540 milionów dolarów.

Nasza Unia udzieliła w tym czasie pożyczek na kwotę prawie 1,5 miliarda dolarów, a dołączyło do instytucji niemal 9,5 tysiąca członków, głównie Polaków.

„Te wyniki będą jeszcze lepsze” zapowiada Robert Radkowski mówiąc o okresie od września 2022 roku i miesiącach tego roku.

Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest znana ze swojej działalności na rzecz wspierania m.in. uzdolnionych osób, ludzi kultury, czy mediów polonijnych.

„Szczerze mówiąc nie znam innej polonijnej instytucji, która by w taki sposób dzieliła się swoimi zyskami” przyznaje Gość Radia Deon Chicago.

Sztandarowym przykładem tej działalności jest program stypendialny, który wciąż się rozwija, ale Nasza Unia stale wspiera także polskie szkoły, kluby, grupy teatralne i rozmaite polonijne wydarzenia.

W Chicago PSFCU jest od 13 lat i rozwija się niezwykle dynamicznie. W tej chwili nasz region jest drugim po Nowym Jorku najliczniejszym oddziałem Naszej Unii.

Obecnie budowana jest nowa placówka w Algonquin, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Oddział ma zacząć pracę już pod koniec sierpnia i wciąż są poszukiwane osoby do pracy w nim – mówi Robert Radkowski. Są już także wstępne plany na kolejną placówkę, tym razem w południowo-zachodnim regionie Chicago.

„Robimy to co robimy dobrze od zawsze, czyli od 76 roku – pomagamy naszej Polonii, naszym Rodakom, naszej społeczności, osiągnąć swoje założenia finansowe” – podkreśla Gość Radia Deon.

Sztandarowy program pożyczek Naszej Unii to konkurencyjne kredyty hipoteczne i samochodowe. Inna usługa, po którą sięga coraz więcej właścicieli małych firm to uproszczona bankowość. PSFCU oferuje bankowość elektroniczną i mobilną, karty płatnicze, kredytowe i debetowe.

Karty te są najkorzystniejszym środkiem płatniczym poza granicami USA, co ma duże znaczenie dla członków Naszej Unii często podróżujących chociażby do Polski.

Więcej informacji o Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na stronie internetowej.

Relacja Andrzeja Baraniaka z ceremonii przyznania stypendiów Naszej Unii w Polish Museum of America w Chicago, 3 czerwca:

Bogdan Chmielewski – Dyrektor Wykonawczy Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej

Marek Magierowski – Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Iwona Korga – członkini Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

Stypendyści Naszej Unii:

Julian Olszewski

Jessica Skupień

Angela Bylina

Katarzyna Bożek

Kamila Plewa

Aleksandra Woźniak

Karolina Bisiak

Karolina Baran

 

Więcej informacji na temat stypendiów Naszej Unii udziela Mariusz Moryl, tel. 973-808-3240, ex. 6132, email: mmoryl@psfcu.net.

 

Źródło: informacja własna, PSFCU
Foto: Andrzej Baraniak
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Popularne w tym miesiącu