Połącz się z nami

News Chicago

Królowa Podhalan Paulina Perhon przekazała tysiące dolarów potrzebującym w Zakopanem

Opublikowano

dnia

Gościem w studio Radia Deon była Paulina Perhon, obecna królowa Związku Podhalan, która reprezentuje Związek nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce. Paulina właśnie wróciła z Polski, gdzie pod Zakopanem przekazała pieniądze od Polonii Amerykańskiej. Dlaczego akurat wybrała te miejsca?

„Zostając królową Związku Podhalan i myśląc dla kogo chciałabym przeznaczyć pieniądze z tego balu to pierwsza myśl to była kuchnia i świetlica (Brata Alberta pod Zakopanem), to też było rodziców życzenia, aby przeznaczyć coś dla nich oraz moje bo pochodzę z Zakopanego – mówi o przekazanych pieniądzach w Polsce Paulina Perhon.

Posłuchaj wywiadu Sławka Budzika z Pauliną Perhon
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/krolowa-podhala” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

To jednak nie wszystkie miejsca, które odwiedziła królowa i dla których przekazała fundusze –  „Przeznaczyłam też 500 dolarów na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach”.

Samo przekazanie również było uroczyste. Paulina Perhon wraz z mamą i matką chrzestną wybrała się do kuchni Brata Alberta i po przedstawieniu powiedziała, że  „Przeznaczyłam tyle pieniędzy dla was i mam nadzieję, że to dla was co przyniesie – wszyscy się wtedy bardzo ucieszyli”. Paulina odwiedziła również świetlicę, która mieści się na górze. „Widząc te dzieci, które nie mają tego co ja mam i mówiąc o tym to chce mi się płakać”.

Paulina Perhon przekazała pięć tysięcy dolarów dla Kuchni Brata świętego Alberta oraz dwa tysiące dolarów dla świetlicy przeznaczonej dla rodzin dysfunkcyjnych w Zakopanem. Ponadto Królowa Podhalan przekazała również 500 dolarów na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Paweł Nocoń/ Photomadox

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

3 zarzuty rabunków w firmach Streamwood i Hoffman Estates postawiono mężczyźnie ze Streamwood

Opublikowano

dnia

Autor:

Według policji 31-letni mężczyzna ze Streamwood ma stawić się we wtorek w sądzie, mając do czynienia z trzema zarzutami w związku z napadami w firmach w Streamwood i Hoffman Estates.

Reginald Drake, z Garden Circle, po raz pierwszy pojawił się w sądzie w niedzielę, kiedy sędzia nakazał mu zatrzymyać go za kaucją w wysokości 90 000 dolarów, jak wynika z dokumentów więzienia w Cook County.

Drake pozostał w areszcie w poniedziałek, jak wynika z danych.

Policja Hoffman Estates twierdzi, że zarzuty wynikają ze wspólnego śledztwa, które przeprowadziła z policją Streamwood.

Poinformowali, że jeden z napadów miał miejsce przy 700 Barrington Road w Hoffman Estates o godzinie 1:18 a.m. 7 czerwca.

REKLAMA REKLAMA

Uważa się, że ta sama osoba próbowała kolejnego napadu w tym samym miejscu o godzinie 12:38 a.m. 16 czerwca, ale uciekła przed uzyskaniem jakichkolwiek dóbr.

Policja Streamwood odmówiła podania w poniedziałek dalszych informacji na temat tego, kiedy i gdzie w ich doszło do rzekomego napadu w mieście, z wyjątkiem tego, że w okresie od 6 do 16 czerwca podejrzany był zaangażowany w kilka przestępstw wobec przedsiębiorstw w obu miastach.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Police Department

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu