Połącz się z nami

News Chicago

Piknik byłych ratowników górskich. Zabawa na farmie „Siwy Koń” mimo padającego deszczu [relacja + galeria zdjęć]

Opublikowano

dnia

Padający deszcz nie odstraszył uczestników pikniku Klubu Ratowników i Sympatyków Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który odbył się w Lockport. Można było zjechać na tyrolce i w ciekawy sposób wygrać nagrodę pieniężną. Zabawa na farmie „Siwy Koń” się udała.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/klub-ratownikow” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Pierwszym punktem programu była msza święta, którą odprawił kapelan ks. Stanisław Drewniak. Po nabożeństwie uczestnicy pikniku kosztowali przepysznej kuchni oraz brali udział w rozrywkach, pośród których były skoki narciarskie na specjalnym urządzeniu i tzw. tyrolka czyli zjeżdzalnia ratunkowa na linie.  Ciekawą konkurencją okazał się konkurs, który zorganizował Marcin Vogel, autor audycji radiowej „Sprawa dla policjanta”. Uczestnicy konkursu po wypiciu alkoholu były poddawani zadaniom sprawnościowym.

Galeria zdjęć

Początki historii klubu sięgają wstecz do lat sześćdziesiątych i obejmują takie nazwiska jak Jan Bachleda, Jakub Ustupski, Józef Harmata i Józef Bukowski. Przez długie lata grupa funkcjonowała przy jednym z kół Związku Podhalan w Ameryce Północnej. Od 2009 roku jest samodzielną jednostką, zajmującą się działalnością charytatywną. „W statusie mamy zapisane, że nasza działalność ma być nakierowana na zbieranie funduszy na pomoc klubom seniora przy grupach górskiego i tatrzańskiego pogotowia oraz na wspieranie działalności ratowniczej” – tłumaczył prezes klubu Jacek Skoczeń.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

News Chicago

Nowy członek konfraterni Paulinów – Marek Jaczyński z Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W swoje święto patronalne św. Pawła Pustelnika Zakon Ojców Paulinów, za specjalne zasługi, przyjął do konfraterni 66-letniego Marka Jaczyńskiego z Chicago.

W Stanach Zjednoczonych do konfraterni należy trzech Polaków: ks. kan Tadeusz Dzieszko z Chicago, dr Jan Jaworski z Chicago oraz emerytowany kard. Adam Maida z Detroit.

Przynależność do konfraterni jest dla osób świeckich, które w sposób szczególny zaangażowały się w działalność Zakonu Paulinów. Jest to duchowe wyróżnienie i potwierdzenie przynależności do wielkiej rodziny paulińskiej.

 

Inf. własna

Czytaj dalej

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Popularne