Połącz się z nami

News Chicago

Dla przedszkolaków i wszystkich dzieci. Piknik zorganizowany przez Zrzeszenie Polskich Przedszkoli [relacja + galeria zdjęć]

Opublikowano

dnia

Kilkaset dzieci i rodziców bawiło się na II pikniku Zrzeszenia Polskich Przedszkoli. Impreza była okazją do wręczenia dyplomów zasłużonym dla Zrzeszenia członkom.

U zbiegu ulic Irving Park i Cumberland  w słoneczną niedzielę w parku Schilller Woods bawiły się dzieci na pikniku zorganizowanym specjalnie dla nich przez Zrzeszenie Polskich Przedszkoli. Była wizyta bajkowych postaci, gry i zabawy w dmuchanym namiocie oraz przejażdżki kolejką.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/zrzeszenie-rzedszkoli-piknik” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

REKLAMA REKLAMA

Całość przedsięwzięcia rozpoczęła msza święta. Po nabożeństwie maluchy dały pokaz umiejętności śpiewu.

Jednym z ważnych punktów programu imprezy było uhonorowanie grupy członków Zrzeszenia dyplomami uznania za ich zaangażowanie w działalność organizacji.

Galeria zdjęć z pikniku

Zrzeszenie Polskich Przedszkoli powstało trzy lata temu. „Celem naszej działalności jest przede wszystkim współpraca pomiędzy przedszkolami. W pojedynkę jest naprawdę źle. Wymiana informacji i doświadczeń jest bardzo potrzebna – mówi prezeska Katarzyna Łapsa.

Bez istnienia zrzeszenia dobro i interesy polonijnych placówek przedszkolnych nie byłyby w ogóle brane pod uwagę przez władze stanowe oraz inne organizacje. Obowiązkowe szkolenia dla nauczycieli nadal prowadzone są w języku polskim tylko dzięki temu, że polskie przedszkola w aglomeracji chicagowskiej nie działają w pojedynkę. „Wspólnie możemy więcej” – powiedziała Katarzyna Łapsa.

II piknik Zrzeszenia Polskich Przedszkoli przeszedł już do historii jako impreza bardzo udana. Za rok z pewnością będzie jeszcze więcej osób chętnych do udziału.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło; inf. własna
Foto:

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu