Połącz się z nami

News USA

Policja z Des Plaines kradła federalne pieniądze. Były szef zawyżał statystyki aresztowań pijanych kierowców [dźwięk]

Opublikowano

dnia

Były szef policji z podchicagowskiego miasta Des Plaines fałszował statystyki, dotyczące aresztowań pijanych kierowców, aby otrzymać federalne dofinasowanie. Timothy Veit przyznał się do stawianych mu zarzutów sprzeniewierzenia oraz kradzieży publicznych pieniędzy. Veitowi udało się wyłudzić 184 tysiące dolarów od amerykańskiego Departamentu Transportu, sponsorującego program walki z pijanymi kierowcami STEP.

Relacja Rafała Muskały
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/des-plaines-policja” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Mieszkającemu, na co dzień w mieście Mount Prospect, Veitowi również postawiono zarzuty składania fałszywych zeznań. Od 2012 roku, były szef policji zawyżył statystyki aresztowań pijanych kierowców o 122 przypadki. Veit fałszował wyniki badań alkomatem, aby zwiększyć liczbę aresztów, kwalifikujących miasto do otrzymania dofinansowania. Doskonale zdawał sobie sprawę, że bez „dodatkowych” aresztów, Des Plaines nie otrzyma pieniędzy z programu STEP.

REKLAMA REKLAMA

Thomas Veit sprawował pieczę nad implementacją programu STEP w Des Plaines. Z racji przepracowanych nadgodzin, wypłacił sobie dodatkowe 32 tysiące dolarów pensji, które teraz musi zwrócić. Dodatkowo, jest obciążony kosztami procesu sądowego. Veit odszedł z policji po 31 latach służby. Grozi mu rok więzienia oraz kara wynosząca 100 tysięcy dolarów. Po przyznaniu się do winy, Veit i jego prawnik oczekują lżejszej kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz 200 godzin prac społecznych.

Michał Dziedzic
mdziedzic@radiodeon.com

Źródło: chicagotribune.com
Foto:

REKLAMA REKLAMA

News USA

12-latki z Teksasu spiskowały by zabić swoje rodziny. Jedna z nich postrzeliła ojca i siebie. Ojciec przeżył, córka nie

Opublikowano

dnia

Autor:

12-letnia dziewczynka z Teksasu, która postrzeliła swojego ojca, a następnie samą siebie, zmarła dwa dni po incydencie, poinformowało w środę na Facebooku biuro szeryfa powiatu Parker. Tragiczny incydent był częścią spisku morderstwa, którego dziewczynka dokonała z innym dzieckiem.

Władze poinformowały, że wydarzenie miało miejsce wieczorem 20 września w domu w Weatherford w Teksasie, w północno-zachodnim powiecie Parker, około 40 mil na zachód od Fort Worth.

Śledczy uważają, że dziewczynka zastrzeliła swojego ojca, zanim uciekła z miejsca zdarzenia i postrzeliła siebie. Pod nastolatką znaleziono pistolet.

„Biuro lekarza sądowego powiatu Tarrant przeprowadziło sekcję zwłok i orzekło przyczynę i sposób śmierci jako samobójstwo z powodu postrzału w głowę” – napisano na Facebooku.

38-letni ojciec dziewczynki został znaleziony w domu rodzinnym z raną postrzałową w brzuch, podały władze. Od tego czasu został zwolniony ze szpitala i oczekuje się, że wyzdrowieje.

REKLAMA REKLAMA

Tymczasem śledczy uważają, że  wydarzenie zaangażowana była druga 12-letnia dziewczynka.

Obie nastolatki planowały morderstwo.

12-latka została oskarżona o spisek w celu popełnienia zabójstwa, według biura szeryfa.

Podczas śledztwa władze odkryły, że 12-latka z Weatherford:

„planowała przez kilka tygodni zamordować swoją rodzinę i zwierzęta domowe i miała kontakt z inną młodocianą kobietą z Lufkin w Teksasie w związku z planem morderstwa”

– poinformowało biuro szeryfa. Lufkin leży ponad 200 mil na południowy wschód od powiatu Parker.

Według śledczych dziewczynka z Lufkin również planowała zabić swojego ojca, ale nie zrealizowała tego planu. Władze poinformowały, że po popełnieniu morderstw nastolatki planowały wyjechać do Georgii.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/Anna Lomovtseva

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

77 potwierdzonych ofiar śmiertelnych huraganu Ian. Akcja ratunkowa trwa

Opublikowano

dnia

Autor:

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Ian wzrosła w sobotę do ponad 77. To najbardziej tragiczny skutek jednego z najsilniejszych i najkosztowniejszych sztormów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Huragan pozostawił po sobie śmiertelnie niebezpieczne powodzie, przerwy w dostawie prądu i masowe zniszczenia.

Ian, który w środę uderzył we Florydę z wiatrem o prędkości 150 mil na godzinę, spowolnił do posttropikalnego cyklonu po przejściu przez Karolinę Południową i oczekiwano, że osłabnie jeszcze bardziej, gdy w sobotę wieczorem dotarł do południowo-środkowej Wirginii, zanim przesunął się na środkowy Atlantyk.

Według National Hurricane Center burza nadal wiała z maksymalnym ciągłym wiatrem o prędkości 35 mil na godzinę.

Ale National Hurricane Center ostrzegło również przed potencjalnymi gwałtownymi powodziami zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich w środkowych Appalachach i południowym regionie środkowoatlantyckim w weekend, a także o ciągłych rekordowych wylewach rzek w niektórych częściach Florydy.

77 potwierdzonych zgonów związanych z burzą zostało odnotowanych na Florydzie i w Karolinie Północnej, zgodnie z zestawieniem urzędników stanowych.

A ponieważ trwają akcje ratunkowe, a wody powodziowe cofają się w miejscach zaśmieconych zrujnowanymi domami, lokalni urzędnicy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych wciąż może wzrosnąć.

REKLAMA REKLAMA

Co najmniej 1100 akcji ratunkowych zostało dokonanych na Florydzie, odkąd Ian uderzył w stan, poinformował gubernator Ron DeSantis na konferencji prasowej w sobotę.

„Nastąpił wielki wylew wsparcia i widziałem dużą odporność tej społeczności ludzi, którzy chcą się podnieść i chcą postawić swoje społeczności z powrotem na nogi” – powiedział DeSantis dziennikarzom.

„Będziemy tutaj i będziemy pomagać na każdym kroku”.

Admirał Brendan McPherson, który dowodzi Strażą Przybrzeżną na Florydzie, w stanie Georgia, w Południowej Karolinie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, powiedział w sobotę, że przerwy w dostawie prądu komplikują akcję ratunkową dla ludzi w dotkniętych społecznościach, którzy nie mają dostępu do telefonu komórkowego lub elektryczności.

Ale, jak powiedział McPherson, do większości obszarów, które zostały odcięte w południowo-zachodniej Florydzie, teraz docierają samoloty lub miejskie zespoły poszukiwawczo-ratownicze, które pływały od drzwi do drzwi łodzią.

Na Florydzie prawie 1,3 miliona domów i firm nadal było pozbawionych prądu w sobotę, trzy dni po tym, jak Ian uderzył w stan.

W Południowej Karolinie oko Iana wylądowało w pobliżu Georgetown, małej miejscowości położonej wzdłuż zatoki Winyah, około 60 mil na północ od historycznego Charleston.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Ludzki robot Optimus od Tesli – czy nowy produkt Muska zrewolucjonizuje cywilizację?

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla ujawniła w piątek prototyp humanoidalnego robota, który może być przyszłym produktem producenta samochodów. Według Elona Muska Optimus zmieni naszą cywilizację.

Robot, nazwany Optimus przez Teslę, chodził sztywno po scenie podczas Dnia AI Tesli, powoli machał do tłumu i gestykulował rękami przez mniej więcej minutę.

CEO Tesli Elon Musk powiedział, że robot po raz pierwszy działał bez  fizycznego wsparcia. Twórcy robotyki często używają uwięzi do wspierania robotów, ponieważ nie są one w stanie chodzić bez upadku i uszkodzenia siebie.

Zdolności Optimusa wydają się przewyższać to, do czego zdolne są roboty konkurentów, takich jak Boston Dynamics należący do Hyundaia, które wykonują salta w tył i wyrafinowane układy taneczne bez uwięzi.

REKLAMA REKLAMA

„Robot może w rzeczywistości zrobić o wiele więcej, niż ci właśnie pokazaliśmy” – powiedział podczas imprezy Musk.

„Po prostu nie chcieliśmy, żeby spadł na twarz”.

Tesla pokazała również filmy przedstawiające swojego robota wykonującego proste zadania, takie jak przenoszenie pudełek i podlewanie roślin konewką.

Musk twierdził, że gdyby robot był produkowany masowo, „prawdopodobnie” kosztowałby mniej niż 20 000 dolarów.

Tesla utrzymuje, że przewagą Optimusa nad konkurencją będzie jego zdolność do niezależnej nawigacji przy użyciu technologii opracowanej dla systemu wspomagania kierowcy „Full Self Driving” Tesli, a także oszczędności wynikające z tego, czego firma dowiedziała się o produkcji w branży motoryzacyjnej.

Firma prezentowała już produkty, których cena miała być atrakcyjna ale ostatecznie nie udało się dotrzymać tej obietnicy.

Tesla Model 3 był od dawna obiecany jako pojazd za 35 000 USD, ale można go było kupić w tej cenie tylko przez krótki czas. Najtańszy Tesla Model 3 kosztuje teraz 46 990 USD.

Kiedy firma Muska zaprezentowała Cybertrucka w 2019 roku, którego dziś nie można kupić, podobno kosztował 39 990 USD, ale od tego czasu cena została usunięta ze strony internetowej Tesli.

Tesla AI Day ma w dużej mierze służyć jako wydarzenie rekrutacyjne, które ma przyciągnąć utalentowanych ludzi do dołączenia do firmy.

Musk twierdził, że jego robot może zmienić cywilizację.

Robot wystawiony w piątek, pomimo swoich ograniczeń w porównaniu z konkurentami, znacznie wyprzedził to, co Tesla ujawniła rok temu, kiedy osoba wskakiwała na scenę w kostiumie robota i tańczyła wokół.

„W zeszłym roku byłem tylko osobą w kostiumie robota” – powiedział Musk, zanim robot wszedł na scenę. „Przeszliśmy długą drogę. W porównaniu z tym będzie to bardzo imponujące.”

Tesla nie jest pierwszym producentem samochodów, który opracował humanoidalnego robota.

Wraz z Boston Dynamics firmy Hyundai, Honda pracowała nad robotami nazwanymi „Asimo” przez prawie 20 lat.

W swojej ostatecznej formie Asimo był humanoidalnym robotem wielkości dziecka, zdolnym do swobodnego chodzenia, biegania, wchodzenia i schodzenia po schodach oraz manipulowania przedmiotami za pomocą palców.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2014
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu