Połącz się z nami

News Chicago

UPIÓR w OPERZE na deskach teatru w Chicago. Walentynkowy musical WZRUSZA i STRASZY

Opublikowano

dnia

News Chicago

Radny Ray Lopez zmierzy się z Jesusem „Chuy” Garcią w wyścigu do Kongresu USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Radny Ray Lopez (15.), jeden z najbardziej zagorzałych zwolenników związku zawodowego policji w Radzie Miejskiej, ogłosił we wtorek swoją kandydaturę do Kongresu przeciwko postępowemu przywódcy, kongresmenowi USA Jesusowi „Chuy” Garcii.

Radny Ray Lopez, który już próbował kandydować do Kongresu w 2018 r., złożył w poniedziałek oświadczenie organizacyjne dotyczące kampanii kongresowej do Federalnej Komisji Wyborczej. Jako skarbnika swojej kampanii wymienił Hugo Lopeza, swojego męża z 17-letnim stażem.

W przemówieniu ogłaszającym swoją kandydaturę Lopez przytoczył chroniczne nadmierne wydatki Kongresu, niepowodzenie w podnoszeniu federalnej płacy minimalnej od 2009 r. oraz „odmowę” naprawienia, jak to określił, „wadliwego i zepsutego systemu imigracyjnego”.

„Będę pracować nad wprowadzeniem zdroworozsądkowej reformy imigracyjnej, w tym zabezpieczonej granicy ze wzmocnionymi narzędziami egzekwowania prawa, skutecznymi i terminowymi protokołami dotyczącymi legalnej migracji, zalegalizowanym statusem marzycieli, 120-dniową zmianą azylu w przypadku istniejących przesłuchań merytorycznych oraz pięcioletnim moratorium na przyszłe wniosków o azyl, chyba że zostanie to wydane na podstawie głosowania Senatu Stanów Zjednoczonych” – zapowiedział.

Podobnie jak Garcia, Radny Ray Lopez kandydował na burmistrza. W przeciwieństwie do Garcii zrezygnował i poparł niewłaściwego konia, stawiając na Paula Vallasa. Garcia zajął czwarte miejsce za Brandonem Johnsonem, Vallasem i urzędującą burmistrz Lori Lightfoot.

Jesus „Chuy” Garcia poparł Johnsona, ponownie jednocząc rozbitą rodzinę postępowców w Chicago.

Bez wsparcia Brandona Johnsona Lopez staje w obliczu ciężkiej bitwy w jednym z dwóch okręgów stanu Illinois, w których wybiera się latynoskiego kandydata do Kongresu. Dzielnica obejmuje południowo-zachodnią część Chicago, m.in. zniszczone przez powódź Cicero i Berwyn, a także Stickney, Lyons, Summit, Melrose Park, Franklin Park oraz części Oakbrook, La Grange, Riverside i Brookfield.

Wyzwaniem dla Lopeza będzie także zbieranie funduszy oraz fakt, że Garcia będzie kandydował przy wsparciu Komitetu Kampanii Demokratycznego Kongresu, który prowadzi politykę wspierania urzędujących urzędników.

W tym kontekście 45-letni Ray Lopez został zapytany, dlaczego według niego ma szanse w starciu z 67-letnim Garcią. Odpowiedział, że wpływy Johnsona „zatrzymują się na granicy miasta” i że wyścig „potrzebuje umiarkowanego przywódcy, który będzie odpowiadał umiarkowanym poglądom” wyborców 4. Okręgu Kongresowego.

Wg Lopeza mieszkańcy „uważają, że polityka stała się zbyt ekstremalna”, a Demokraci zostali pozostawieni na lodzie lub zmarginalizowani”.

Radny Ray Lopez przyznał, że zbieranie pieniędzy na wyścig do Kongresu, w przypadku którego składki są ograniczone, będzie trudne, ale stwierdził też, że „lepiej zbiera fundusze na poziomie małych dolarów” niż Jesus „Chuy” Garcia.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Czy Messi pojawi się na Soldier Field? Bilety na dzisiejszy mecz z Chicago Fire są wyprzedane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kibice z Chicago i nie tylko, czekali od miesięcy na ten dzień, ale nie wiadomo czy zobaczą dziś Lionela Messiego na Soldier Field. Udział legendy piłki nożnej w meczu Interu Miami z Chicago Fire FC nadal jest rozważany z powodu utrzymującej się kontuzji nogi piłkarskiej legendy. Bilety na spotkanie rozeszły się błyskawicznie.

W tym roku czas Lionela Messiego w Inter Miami i Major League Soccer dobiega końca. Jednak biznes najlepszego piłkarza świata nadal kwitnie. W poniedziałek Messi zaprezentował nowe menu dla dzieci w Hard Rock Café, a Apple TV+ ogłosiło w tym miesiącu światowy debiut jego nowego filmu dokumentalnego „Messi Meets America”.

Mimo to paląca kwestia statusu gry Messiego – biorąc pod uwagę cztery mecze Interu Miami i dwa potencjalne mecze z Argentyną w tym miesiącu – pozostaje otwarta.

„Zobaczymy na treningu, czy ponosimy jakiekolwiek ryzyko i ocenimy, czy podróżowanie będzie dla niego wygodne, czy nie” – powiedział trener Interu Miami Tata Martino po wtorkowym treningu, w którym uczestniczył Messi.

Czy Messi poleciał z Interem Miami do Chicago?

We wtorkowym poście Interu Miami w mediach społecznościowych nie pojawił się Messi, ponieważ klub zamieścił zdjęcia członków zespołu przed lotem. To może dać pewne wskazówki na temat udziału Messiego w meczu.

Słynny Leo nie pojechał w zeszłym miesiącu na mecze Interu Miami z Atlantą i Orlando. Opuścił cztery z pięciu ostatnich meczów.

Co zrozumiałe, klub Inter Miami spotkał się z niezadowoleniem ze strony osób kupujących bilety, które z powodu kontuzji Messiego nie mogły zobaczyć legendy w akcji.

Chicago Fire F.C. liczy się z rozczarowaniem kibiców

W środę zespół Chicago Fire F.C. zaoferuje korzystny plan doładowania biletów wszystkim fanom, którzy mogą być „rozczarowani”, że przegapili gwiazdę piłki nożnej.

Klub ogłosił we wtorek, że zaoferuje 250 dolarów kredytu na „nowe członkostwo” na pakiety biletów na przyszły sezon lub 50 dolarów zniżki na bilety w przyszłym roku dla tych, którzy nie chcą kupować pakietu biletów na wiele meczów.

Oferta kredytowa jest dostępna dla tych, którzy kupili bilety na pojedynczy mecz, aby zobaczyć środowy mecz Fire z drużyną Messiego Inter Miami na Soldier Field, niezależnie od tego, czy Messi wystąpi w meczu.

„Chociaż nie znamy jeszcze oficjalnego statusu dostępności Lionela Messiego na nasz jutrzejszy mecz, ponieważ nigdy nie ma gwarancji, że dany zawodnik wystąpi któregoś wieczoru z kilku powodów, rozumiemy, że wielu naszych fanów może być rozczarowanych, jeśli nie mają szansy zobaczyć go grającego” – napisało w oświadczeniu kierownictwo Chicago Fire F.C

Bilety na mecz Fire-Inter Miami wyprzedały się całkowicie

Na mecz sprzedano 61 000 biletów. Ceny biletów poszybowały w górę, a najtańsze bilety na dolne części Soldier Field wyniosły około 338 dolarów, łącznie z podatkami i opłatami.

Dla porównania, bilety na następny mecz przeciwko Charlotte FC kosztują tylko 40 dolarów (wliczając podatki i opłaty).

Chicago Fire zorganizuje także imprezę „Burnham Downs” z food truckami, napojami i grami przed meczem. Podczas spotkania zapowiedziano także występ-niespodziankę w przerwie.

Lionel Messi w Interze Miami

Messi, prawdopodobnie najlepszy piłkarz wszechczasów, podjął decyzję o dołączeniu do Interu Miami w Major League Soccer na początku lata, przechodząc z Paris Saint Germain.

Jak dotąd spełnił oczekiwania, strzelając 11 goli w 12 występach dla drużyny, zdobywając przy tym inauguracyjny Puchar Ligi.

Piłkarz nie grał na boisku od 20 września, kiedy opuścił mecz przeciwko Toronto FC po zaledwie 37 minutach gry. Ani zespół, ani Messi nie ujawnili charakteru jego nieobecności.

Mecz ma duże implikacje dla obu drużyn, ponieważ obie walczą o ostatnie miejsce w fazie play-off w Konferencji Wschodniej, a Chicago Fire mają niewielką przewagę punktową.

Messimania: rusza „Hard Rock Messi Kids Menu” i dokument na Apple Tv

W poniedziałek Leo Messi ogłosił nowe menu dla dzieci na stadionie DRV PNK drużyny Inter Miami.

Messi ubrany w fartuch szefa kuchni odpowiadał na pytania co najmniej 120 dzieci siedzących przed sceną. Zaraz po prezentacji spędził trochę czasu z dziećmi na boisku Interu Miami.

„Najważniejszą rzeczą jest spróbować tego, czego chcesz, a ciężka praca, wysiłek i poświęcenie przyniosą nagrodę” – powiedział Messi, zapytany przez dziecko o bycie mistrzem takim jak on. „Czasami droga jest trudna, ale nigdy nie możemy przestać próbować i walczyć o nasze marzenia. Robię to. Robiłem to przez całą moją karierę.”

Menu Messiego będzie dostępne we wszystkich uczestniczących kawiarniach Hard Rock Cafe oraz w wybranych hotelach i kasynach Hard Rock na całym świecie. W menu znajdują się burgery Messi X, kanapka z kurczakiem Messi Golden i inne opcje przyjazne dzieciom. Do każdego posiłku dołączona jest bezpłatna mini-złota piłka nożna, plakat kolekcjonerski, arkusz ćwiczeń i naklejki.

Pierwsze trzy odcinki serii dokumentalnej „Messi Meets America” będą miały światową premierę 11 października w Apple TV+.

 

Źródło: blockclubchicago, USAToday
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Maraton Bank of America już zamyka ulice Chicago. Sprawdź utrudnienia w ruchu i gdzie kibicować

Opublikowano

dnia

Autor:

W przyszły weekend odbędzie się 45. doroczny Bank of America Marathon w Chicago, a dziesiątki tysięcy biegaczy zaleje miasto. W związku z wyścigiem ulica Balbo Drive pomiędzy Columbus a Lake Shore Drive jest już zamknięta od poniedziałku i pozostanie zamknięta aż do zakończenia niedzielnej imprezy. Co jeszcze warto wiedzieć o organizacji tegorocznego maratonu w Wietrznym Mieście?

W dniu maratonu nałożono ponad 40 tymczasowych ograniczeń parkowania i zamknięć ulic, choć mogą jeszcze zostać wprowadzone dodatkowe zamknięcia, jeśli funkcjonariusze ds. bezpieczeństwa uznają je za „konieczne” – twierdzą organizatorzy maratonu.

Metra zwiększyła liczbę usług na liniach BNSF, Milwaukee District North, Union Pacific Northwest i Union Pacific West. CTA planuje również zwiększenie liczby usług, choć szczegóły nie są jeszcze dostępne.

Od czwartku niektóre pociągi linii South Shore z Gary będą zatrzymywać się na McCormick Place w celu zorganizowania targów Health and Fitness Expo, związanych z maratonem oraz odbiorem pakietów dla biegaczy. W niedzielę rano dodano dodatkowy pociąg w kierunku zachodnim.

W dniu wyścigu korzystanie z transportu publicznego będzie miało kluczowe znaczenie dla sprawnego poruszania się po mieście. Na start i metę oraz do poszczególnych punktów na trasie trasy z łatwością można dojechać pociągami CTA „L” .

Na przykład przystanek czerwonej linii w Grand znajduje się w pobliżu miejsca, w którym biegacze przekraczają Magnificent Mile na mili 1, stacja Sedgwick Brown Line znajduje się w pobliżu mili 11 na Starym Mieście, a stacja zielonej linii Cermak-McCormick Place znajduje się w pobliżu mili 25.

Bank of America Chicago Marathon to elitarna impreza lekkoatletyczna organizowana od 1977 roku. Jest jednym z najbardziej prestiżowych maratonów na świecie oraz jednym z sześciu imprez World Marathon Majors.

Co roku bierze w nim udział około 45 000 biegaczy, których ogląda 1,7 miliona widzów. Zawodnicy reprezentowali dotychczas 50 stanów USA  i ponad 100 krajów. Trasa o długości 26,2 mil biegnie przez 29 dzielnic Chicago.

Maraton w Chicago w 2023 r. może być największym biegiem w historii – szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 47 000 uczestników. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2019 r., kiedy do dotarło 45 932 zawodników. W tym roku metę przekroczy także milionowy zawodnik imprezy.

Sportowcy startują w maratonie falami, zaczynając od oficjalnej linii startu w Grant Park. Oto tegoroczny harmonogram:

 • Start Maratonu na wózkach inwalidzkich (mężczyźni): godz. 7:20AM
 • Start maratonu na wózkach inwalidzkich (kobiety): godz. 7:21AM
 • Start maratonu na rowerze ręcznym: 7:23AM
 • Początek fali 1 (czerwony): 7:30AM
 • Początek fali 2 (niebieski): 8 AM
 • Początek fali 3 (pomarańczowy): 8:35AM
 • Rozpoczęcie dostępu widzów do Grant Park: 9:30AM
 • Abbott 27.2 Fest: 9:30AM – 4:00PM

Chociaż widzom nie wolno przebywać na obszarach startu i mety wyścigu w Grant Park, wzdłuż trasy wyścigu znajduje się wiele miejsc widokowych, w których można kibicować biegaczom:

 • Aby zobaczyć biegaczy znajdujących się najbliżej początku wyścigu, udaj się na Grand Avenue, pomiędzy Columbus Drive i State Street, w pobliżu Mile 1 lub w dowolne miejsce na State Street, pomiędzy Grand Avenue i Jackson Boulevard.
 • Aby zobaczyć biegaczy znajdujących się najbliżej mety wyścigu, udaj się do strefy kibicowania Bank of America przy Michigan Avenue i Roosevelt Road.
 • Zobacz listę oficjalnych stref kibicowania, w tym Strefę Cheer Bank of America Shamrock Shuffle Cheer Zone w Lincoln Park przy znaku 8K i imprezę Charity Block Party przy Mile 15.

Na terenie Grant Park wyznaczono miejsca, w których można spotkać się z biegaczami po wyścigu. Do obszaru Runner Reunite można dostać się po przejściu kontroli bezpieczeństwa i kontroli bagażu przy bramce wejściowej nr 1 (Jackson Drive i Michigan Avenue) lub przy bramce wejściowej nr 4 (Ida B. Wells Drive i Michigan Avenue).

Zobacz tegoroczną oficjalną mapę trasy lub pobierz aplikację Chicago Marathon, aby uzyskać interaktywną mapę trasy.

Za pomocą aplikacji Chicago Marathon, można także śledzić swojego zawodnika przez cały wyścig. Można też elektronicznie śledzić wielu biegaczy na trasie, wprowadzając dane uczestnika na stronie internetowej.

Aktualne informacje będą udostępniane, gdy zawodnicy przekroczą punkty kontrolne na 10 km, połowę dystansu (13,1 mil) i 30 km, a także gdy dobiegną do mety.

O najlepszych biegaczach, którzy będą biec po swoje rekordy w czasie maratonu pisaliśmy 17 września.

 

Źródło: suntimes, choose chicago
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Popularne w tym miesiącu