Połącz się z nami

News USA

Ceremonia OTWARCIA w Soczi. Ślubowanie Polaków [zobacz wideo]

Opublikowano

dnia

Igrzyska Olimpijskie rozpoczęte. W Rosji wielkie sportowe święto mimo, że podczas ceremoni otwarcia zgasło jedno z pięciu olimpijskich wielkich kół. Polska reprezentacja zaprezentowała się w jednolitych białych strojach z zimowymi elementami w szarych odcieniach i oczywiście z orzełkiem na piersi. Amerykanie byli bardziej kolorowi. Ubrani byli w białe sponie oraz bluze w barwach flagi narodowej. tymczasem jeszcze w Warszawie przed odlotem do Soczi polscy sportowcy złożyli przysięgę.

 

 

 

 

 

 

Pierwsze ślubowanie odbyło się na równo tydzień przed rozpoczęciem XXII zimowych igrzysk olimpijskich. W siedzibie PKOl-u nominacje olimpijskie odebrało siedemnaścioro sportowców, przedstawicieli snowboardu, łyżwiarstwa szybkiego i saneczkarstwa. W niedzielę 2 lutego wicemistrzyni świata w biathlonie Krystyna Pałka odczytała słowa ślubowania w imieniu największej, 27-osobowej grupy reprezentantów Polski i ich opiekunów. „To co tu się dzieje, ci wszyscy ludzie i ta podniosła atmosfera, hymn, skróty filmowe z Soczi, to jest naprawdę coś niesamowitego. Dopiero teraz sportowiec czuje, że jedzie reprezentować swój kraj” – powiedziała Natalia Wojtuściszyn, saneczkarka. Rywalizacja o medale potrwa do 23 lutego.


Zimowe igrzyska w Soczi oficjalnie rozpoczęte. Do samego końca nie wiadomo było kto zapali znicz olimpijski. W końcu na imponującym stadionie Fiszt pojawili się łyżwiarka figurowa Irina Rodnina oraz legendarny hokeista Władisław Trietjak – to oni byli głownymi bohaterami ceremoni zapalnia znicza olimpijskiego. Imonująca ceremonia otwarcia trwała dwie i poł godziny. W Soczi nasz kraj reprezentuje 59-osobowa grupa. Szanse na medale mamy spore  wydaje się jak nigdy dotąd. Pięć pierwszych kompletów medali olimpijskich rozdanych zostanie już w sobotę 8 lutego. Wystartuje między innymi Justyny Kowalczyk.

Przed oficjalną częścią uroczystości otwarcia igrzysk blisko 40 tys. kibiców podziwiało artystyczne widowisko, pełne kolorów i magii, a w warstwie merytorycznej zawierało historię Rosji od średniowiecza, poprzez okres caratu i rewolucję 1917 roku po czasy współczesne. Entuzjastycznej publiczności zaprezntował sie między innymi kozacki chór, balet oraz słynne już folklorystyczne Buranowskie Babuszki. Te igrzyska z pewnością przejdą do historii, chociażby przez fakt wydania na organizację aż 57,5 mld euro. Dla porównania ostatnie igrzyska w Vancouver kosztowały kanadyjczyków około 6 mld. dolarów.

REKLAMA REKLAMA

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

źródło: PKOL/-news
foto: flickr

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

luty 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Popularne w tym miesiącu