Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Zrób ‚selfie’ dla Maryi – stań się żywą koroną. Spędź Dzień Matki u Matki.

Admin 05/03/2017 KOŚCIÓŁ, O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

O kondycji ‘pobożności maryjnej’ Polonii chicagowskiej mówi na antenie Radia Deon o. Łukasz Kleczka, salwatorianin z Merrillville.

Nasza bliskość z Maryją była i jest gorąca. Matka Boża została nam dana przez Jezusa i po prostu jest. Czasami mamy okresy, kiedy jesteśmy dalej, nie idzie nam modlitwa, ale Maryja zawsze jest i my możemy do niej przyjść.

„Kiedy się idzie do Merrillville, do sanktuarium Matki Bożej, wtedy się też czuje wspólnotę i czuje się, że nie jest się samemu ze swoimi problemami. Tak naprawdę każdy coś niesie i nie wszystkim jest łatwo. To nam bardzo pomaga, to nas też jednoczy i to wpływa na to, że ta przemiana może się w nas dokonywać”.

Sanktuaria są swego rodzaju duchową ‘izbą przyjęć’, a człowiek czuje tam, że mu blisko do mamy, kiedy jest źle, kiedy się coś wali.

Warto też skorzystać z innych pomysłów. Inicjatywa „Żywa korona Maryi” narodziła się na Jasnej Górze z okazji trzechsetlecia koronacji obrazu jasnogórskiego, która przypada 8 września tego roku. Polega na zrobieniu trzech kroków:

  1. Dać się zobaczyć Maryi. Trzeba zrobić zdjęcie, selfie, wysłać na adres livingcrownofmary.com lub www.koronamaryi.pl;
  2. Podjąć duchowy dar. Może to być modlitwa, czytanie Pisma św. Trzeba zrobić coś dobrego;
  3. Wziąć Maryję do siebie. Wszyscy, którzy wyślą zdjęcie, otrzymają obrazek Maryi, który ma nam towarzyszyć w życiu.

Inicjatywa jest warta polecenia i włączenia się.

„To są takie duchowe owoce naszego życia z Maryją. To jest także takie duchowe królowanie Matki Bożej”.

Na Jasnej Górze powstało w ostatnich latach wiele cennych inicjatyw, m.in. duchowa adopcja dziecka poczętego. Inna inicjatywa to modlitwy za tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Inicjatywy duchowe mobilizują i dają poczucie wspólnoty. Nie jestem sam, Modlę się za drugiego i mam nadzieję, że kiedy ja będę potrzebował, to inni będą się za mnie modlić.

Merrillville było najpierw sanktuarium Matki Bożej fatimskiej. Od 58 lat, od maja do października, zawsze w druga niedzielę miesiąca odbywają się niedziele fatimskie. Dopiero potem stało się sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

W niedzielę,14 maja, dzień po setnej rocznicy objawień fatimskich przybędzie do Merrillville kopia figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. o godz. 12pm będziemy czekać na przyjazd figury.

„Będzie to tutaj w Stanach Zjednoczonych Dzień Matki, a więc Dzień Matki u Matki jest czymś dodatkowo pięknym i zachęcającym do tego, żeby tak go właśnie zaplanować i spędzić”.

Będzie to okazja do czuwania, do modlitwy, od godziny 3-9pm.

 

Paweł Kosiński SJ
pkosinski@radiodeon.com

Źródło: inf. własna.
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook