Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Zima dręczy wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Paraliż komunikacyjny trwa

Admin 01/09/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Śnieżne nawałnice przetoczywszy się po południowym wschodzie USA nawiedzają teraz Wschód. Według National Weather Service mamy stopę śniegu w Bostonie, dwie stopy na wybrzeżu w Massachusetts, 7 cali puchu w Nowym Jorku i 5 cali w  Filadelfii.

Relacja Sławka Sobczaka

Opadom towarzyszą niskie temperatury i porywiste wiatry. Południe Ameryki łapie oddech, ale wciąż przeżywa napad zimy. Na Florydzie sztormowa aura spowodowała odwołanie 20. Walt Disney World Half Marathon. W Atlancie wciąż bez energii elektrycznej jest ponad 10 tys. mieszkańców. Z obfitych opadów śniegu w Karolinie Północnej cieszą się tylko dzieci. Paraliż drogowy i komunikacyjny trwa też w Wirginii.

Natomiast po drugiej stronie Stanów Zjednoczonych, w Kalifornii, leje od kilku dni. Synoptycy zapowiadają kolejnych 20 cali wody z nieba. Powodzie w Los Angeles i Las Vegas są mocno prawdopodobne. W sumie w całych Stanach kaprysami aury zagrożonych jest 77 mln mieszkańców. Chicago z temperaturami dodatnimi lub minimalnie ujemnymi jawi się jako oaza spokoju, przynajmniej przez najbliższe 10 dni.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/Ralph Daily

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook