Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Zagraj w Powerball. Trwa loteryjna gorączka. Do zgarnięcia jest ponad czterysta milionów dolarów

Admin 06/08/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Gwałtownie rosną emocje wśród grających w międzystanową grę liczbową Powerball. Wczorajsze ciągnienie nie przyniosło rozwiązania głównej zagadki i do wzięcia jest $435 mln dolarów czyli $271 mln minus podatki przy wyborze opcji gotówkowej.

Relacja Sławka Sobczaka

Jak przydatne mogą być dla społeczeństwa duże wygrane w grach loteryjnych pokazuje przykład rodziny Pearlie Mae Smith z New Jersey. Familijna fundacja założona po ubiegłorocznej wygranej w Powerball $429.6 milionów co oznaczało $284 mln minus haracz dla fiskusa przyznaje dotacje dla organizacji i programów zaangażowanych w długoterminową zmianę w edukacji, rozwoju sąsiedztwa, młodzieży i rodzin.

A stało się tak, gdy Pearlie z siódemką dorosłych dzieci uznała, iż wygrana była darem nieba. Boska interwencja zdaniem Smithów wymaga teraz podzielenia się z bliźnimi.  Na początek Smith Family Foundation przeznaczyła na charytatywne cele $16 mln. Dawanie potrzebującym to nic nowego, rodzina Smithów to bogobojni, ciężko pracujący  parafianie i wolontariusze. – Czynienie dobra i niesienie pomocy, gdy dzięki interwencji niebios można sobie pozwolić na wszystko to prawdziwe błogosławieństwo – przyznała Valerie Arthur, jedna z córek.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook