Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Z Ziemi Polskiej do Waszyngtońskiej. Dziennikarz Mariusz Studzienny chce przewieźć do USA 70-letniego Jeepa

Admin 06/21/2017 O TYM MÓWIMY
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 

Wszystko zaczęło się w 2016 roku w Gruzji. Grupa pasjonatów kupiła terenowy samochód Jeep Willis, którego mieli przetransportować do Polski. Ponad 70-letni pojazd przejechał Kaukaz i Ukrainę. Całość udokumentował Mariusz Studzienny, dziennikarz TVP Opole. Wyprawa tak się mu spodobała, że postanowił kontynuować podróż Jeepa aż do jego ojczyzny, do Stanów Zjednoczonych. Ma nadzieję, że uda mu się to jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć z wyprawy

Na antenie Radia Deon Mariusz Studzienny opowiadał o swoich przygodach i podróży jaką odbył z Gruzji do Polski. Jako wysłannik Telewizji Polskiej pojechał do Azji, aby tam udokumentować przewóz kultowego pojazdu amerykańskiej armii:

„Byłem osobą towarzyszącą, która pomagała w realizacji całego przedsięwzięcia, ale która przede wszystkim dokumentowała to wszystko, żebyśmy wiedzieli jak ten Jeep krążył od Gruzji, przez Ukrainę do Polski”.

To jednak nie wystarczyło w zaspokojeniu jego ambicji. Po tym jak samochód dotarł do Opola Mariusz Studzienny miał już kolejny pomysł:

„Tak nam się spodobało i taka historia wywiązała się z tym Jeepem, że pomyśleliśmy – dlaczego nie do Ameryki – w końcu to tu jest jego dom – to w końcu tu był produkowany jeszcze na początku lat 40-tych ubiegłego wieku więc jak najbardziej”.

Drugi etap podróży jest wciąż w fazie planów. Organizatorzy są obecnie na etapie poszukiwania sponsorów oraz dokładnego celu podróży przez Amerykę:

„Pierwsze hasło było <Jeep wraca do Polski> a teraz <Jeep Willy Go Home> nawiązując oczywiście do hasła z słynnego filmu (E.T. Stevena Spielberga, gdzie padło hasło E.T. phone home – red). Chcemy oczywiście tą trasę ustalić. Chcemy oczywiście przy okazji do tego pozbierać sponsorów. I wtedy wyznaczyć tą trasę i jechać”.

Mariusz Studzienny wraz z ekipą planuje przejechać Stany Zjednoczone jeszcze w tym roku:

„Być może już nawet we wrześniu lub październiku będziemy chcieli zawitać do Stanów Zjednoczonych, żeby przejechać Amerykę. Musi być pogoda pod tego Willisa. Chociaż z drugiej strony – to był on już w górach kaukaskich i nic mu nie przeszkadzało”

Mariusz Studzienny – wydawca, dziennikarz, prezenter. Urodzony Głuchołazianin. Karierę zawodową rozpoczął w drugiej klasie Szkoły Podstawowej. Z TVP związany od 2008 roku. Najpierw sport, potem newsy, polityka i inne. Prowadzący O!polskie o poranku. Ojciec trójki dzieci, szczęśliwy małżonek.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/ Heerro – sport, turystyka, rekreacja

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook