Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Wzrośnie podatek dochodowy i podatek od sprzedaży. Senat Illinois poparł projekt ustawy

Admin 05/24/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Zdominowany przez Demokratów stanowy Senat zdecydował się poprzeć projekt zwiększający podatek dochodowy i podatek od sprzedaży. Ryzykowną politycznie ustawę izba wyższa parlamentu Illinois przeforsowała stosunkiem głosów 32 do 26.

Relacja Sławka Sobczaka

Zmiana stawki podatku od osób fizycznych z 3,75 procent do 4,95 procent, czyli minimalnie poniżej poziomu 5 proc. to powrót do poziomu przed objęciem stanowiska gubernatora przez Bruce’a Raunera. Stawka podatku dochodowego ma wzrosnąć z 5.25 procent do 7 procent. Ustawa zakłada także nowy 5-proc. podatek od telewizji satelitarnej i 1-procentowy podatek od rozrywki usług przesyłania sygnału w sieci takich jak Netflix.

Haracz dla władz stanowych zapłacą także posiadacze salonów tatuażu i piercingu. Propozycja zlikwiduje różne luki prawne stosowane dotąd przez przedsiębiorstwa i zwiększy ulgi podatkowe dla rodzin o niskich dochodach. Jeśli ustawa, której sponsorem jest Toi Hutchinson z Olympia Fields przejdzie przyniesie w przybliżeniu $5,5 mld. Dodatkowe pieniądze zostałyby wykorzystane na finansowanie planu wydatków w wysokości 37,3 miliardów dolarów na najbliższy rok.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto:Flickr.com/ Daniel X. O’Neil
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook