Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Wstrzymane roboty drogowe w całym Illinois. Nie ma pieniędzy na wypłaty. Koszmar może stać się rzeczywistością

Admin 06/15/2017 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Departament Transportu w Illinois zagroził wstrzymaniem robót drogowych w całym stanie, jeżeli politycy nie dojdą do porozumienia przed 1 lipca. Brak budżetu spowoduje, że firmy nie będą miały środków, aby dokonać wypłat dla swoich pracowników. Obecnie niezapłacone rachunki już sięgają ponad 14 miliardów dolarów.

O potencjalnym zagrożeniu pracowników ma poinformować Guy Tridgell dyrektor komunikacji w Departamencie. Chce on wysłać e-maila do pracowników i poprosić ich, aby byli przygotowani na niespodziewane przerwanie remontów – „Będą oni poinstruowani, aby zabezpieczyć miejsca pracy, tak żeby kierowcy nie musieli się martwić o stan dróg” – powiedział Guy Tridgell.

Politycy w Illinois od trzech lat kłócą się o stanowy budżet, co już w wyraźny sposób dotknęło szkolnictwo wyższe czy służbę zdrowia. Jedna z agencji kredytowych zapowiedziała, że w przypadku nieuchwalania ustawy obniży zdolność kredytową do poziomu śmieciowego. Zaległe rachunki do wypłacenia już sięgają ponad 14 miliardów dolarów.

Rafał Muskala
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: fox32chicago.com
Foto: Flickr.com/ dankeck

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook