Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

W Illinois rusza akcja „Znaj swoje Prawa”. Prokurator Lisa Madigan chce wspomóc imigrantów

Admin 06/02/2017 NEWS CHICAGO, NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Na stronie internetowej prokurator generalnej pojawiła się ulotka mówiąca sposobie postępowania w przypadku kontaktu ze służbami imigracyjnymi. Jest to odpowiedź na dekrety wykonawcze podpisane zimą przez prezydenta Donalda Trumpa. Ulotki są dostępne w języku angielskim i hiszpańskim.

Na dwustronicowym dokumencie opisana jest lista praw, które obowiązują każdego imigranta. Prokurator przypomina o prawie milczenia oraz nieodpowiadania na pytania. W przypadku próbie interwencji w domu mamy prawo o niewpuszczenie służb bez ważnego nakazu sądowego podpisanego przez sędziego.

Prokurator Lisa Madigan przypomina jednocześnie, że w przypadku aresztu nie powinniśmy sprawiać oporu. Mamy prawo zażądania tłumacza oraz prawo do rozmowy z prawnikiem. Prokurator zaleca także, aby nigdy nie przedstawiać fałszywych dokumentów, czy dowodów tożsamości.

Akcja „Znaj Swoje Prawa” to odpowiedź biura prokurator generalnej na dekrety wykonawcze prezydenta Donalda Trumpa wycelowane w imigrantów. W krótkim streszczeniu napisane jest, że każdy rezydent Illinois ma pewne prawa bez względu na obywatelstwo, czy status imigracyjny. Ulotka rozprowadzana jest w języku angielskim i hiszpańskim.

Przeczytaj dokument w języku angielskim

 

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: illinoisattorneygeneral.gov
Foto: CNS photo/Theopolis Waters, Reuters

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook