Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Uwodziciel tysięcy serc. Rod Stewart kończy 82 lata

Admin 01/10/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Rod Stewart to brytyjski piosenkarz i kompozytor. Urodził się 10 stycznia 1945 roku w Londynie. Już od najmłodszych lat był w kontakcie z muzyką. Przede wszystkim dzięki rodzicom.

Biografia według Rafała Muskała

W wieku 11 lat postanowił rozpocząć naukę gry na gitarze i dołączyć do szkolnej grupy muzycznej Kool Kats. Tam szlifował swoje umiejętności i oswajał się z występami przed publicznością.
Stewart zaczął swoją muzyczną karierę we wczesnych latach sześćdziesiątych. W 1963 roku dołączył do bluesowej grupy Five Dimension, w której śpiewał i grał na harmonijce. Po latach perturbacji znalazł się z zespołu The Faces z którym zdobył wielką sławę. Trzeci album grupy stał wielkim hitem po obu stronach oceanu. Pochodził z niego singiel Maggie May.

Z czasem w zespole The Faces zaczęło dochodzić do spięć związanych z solowymi sukcesami Stewarta. W 1973 roku grupa wydała swój ostatni album i zakończyła działalność.

Dwa lata później wokalista przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Przez następne lata podbijał listy przebojów kolejnymi płytami, z których pochodziły do dziś popularne piosenki „Sailing”, „The First Cut Is the Deepest”, „You’re In My Heart” i „Hot Legs”.

W 1993 roku Rod nagrał wraz z Brianem Adamsem i Stingiem piosenkę „All For Love”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Trzej Muszkieterowie”. Rok później Stewart został wprowadzony do Galerii Gwiazd, a także wystąpił dla ponad 3,5 miliona fanów w Rio de Janeiro.

W 1999 roku u wokalisty zdiagnozowano raka tarczycy. Stewart poddał się leczeniu a zabiegi chirurgiczne na jakiś czas uniemożliwiły mu śpiewanie. Artysta powrócił jednak do zdrowia i do komponowania muzyki.

W 2010 roku Rod wydał piątą część swojej kolejnej serii albumów zatytułowany – Fly Me to the Moon – The Great American Songbook. Krążek pokrył się złotem i wspiął się na szczyty list przebojów.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, youtube.com, muzyka,wp.pl
Foto: Flickr.com/ sergio_leenen

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook