Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Uwielbiany przez kobiety, podziwiany przez mężczyzn. Bradley Cooper kończy 42 lata

Rafal Muskala 01/05/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Bradley Cooper to amerykański aktor, szczególnie znany z roli Phila Wennecka w komedii Kac Vegas. Urodził się 5 stycznia 1975 roku w Filadelfii. Zafascynowany kreacją Johna Hurta w głośnym filmie „Człowiek słoń”, postanowił sam zostać aktorem. Do roli, dla której podziw tak mocno wpłynął na jego przyszłe życie, powrócił wiele lat później, wybierając ją do odegrania podczas dyplomowego przedstawienia w Actors Studio Drama.

Biografia według Rafała Muskała

Jeszcze podczas studiów w Nowym Jorku, zaliczył ekranowy debiut w jednym z odcinków słynnego serialu „Seks w wielkim mieście” (1999).

Producent serialu Darren Star, widząc potencjał w młodym aktorze, zaangażował go do udziału w swoich kolejnych produkcjach: krótko-emitowanej „Ulicy”  i serialu „Kitchen Confidential”

W 2001 roku na zadebiutował na dużym ekranie w komedii romantycznej „Wet Hot American Summer”. Jednak jego przełomową postacią była drugoplanowa rola w komedii romantycznej „Polowanie na druhny”, gdzie partnerowali mu Owen Wilson i Vince Vaughn.

Kolejny międzynarodowy sukces przyszedł w 2009 roku. To wtedy publiczność na całym świecie poznała perypetie trójki mężczyzn, którzy próbują zdążyć na ślub swojego kolegi. Po drodze zdarza im się mieć tytułowego kaca – film doczekał się dwóch sequeli a Bradley Cooper stał się bożyszczem kobiet.

W 2014 roku aktor zmienił typ swojego aktorstwa. Wcielił się w postać legendy wojska Chrisa Kyle’a, który był najbardziej skutecznym snajperem w historii armii Stanów Zjednoczonych. Głośny film „Snajper” Clinta Eastwooda odbił się echem na całym świecie.

Sniper – zwiastun 

W 2011 roku Cooper został okrzyknięty najbardziej seksownym mężczyzną według magazynu „People”.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, film.wp.pl, youtube.com
Foto: wikipedia.org

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook