Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Utrudnienia na drogach i lotniskach. Pozrywane dachy. Natura w Chicago pokazała swoja siłę

Admin 06/01/2016 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ulewne deszcze, jakie przetoczyły się przez Chicago we wtorek spowodowały zniszczenia domów i ulic. Przez godzinę nie startowały samoloty z lotniska O’Hare i Midway. Najgorsza sytuacja była w południowo-zachodniej części miasta. Deszcz i burze spodziewane są także w środę.

Relacja Emilii Sadaj

Mieszkańcy Willowbrook na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago przeżyli chwile strachu, kiedy w jednym z budynku zerwał się dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kompleks budynków mieszkalnych na południowo-zachodnich przedmieściach bez dachu po burzach, które nawiedziły aglomerację Chicago.

Do zdarzenia doszło ok. 2.40 po południu. Mieszkańcy budynku na osiedlu Hinsdale Lake Terrace zostali bezpiecznie ewakuowani tuż przed godz. 3.00 jak poinformowało biuro szeryfa powiatu Du Page.

Odwołane loty na O’Hare

Problemy również mieli pasażerowie lotniska O’Hare i Midway. Wszystkie loty na lotnisku Midway zostały zawieszone około godziny 4:30. Pasażerowie musieli czekać przez godzinę, zanim kontrola wyda pozwolenie na start. Podobna sytuacja miała miejsce na O’Hare, gdzie na godzinę wstrzymano wszystkie startujące samoloty około 6 wieczorem.

Około godziny 4 po południu na jeziorze Michigan wystosowano także ostrzeżenie pogodowe dla wszystkich łodzi. Zagrożone było wybrzeże od granicy Wisconsin, aż po granicę stanu Indiana/ Michigan

W środę w Chicago zapowiadane są deszcze oraz przelotne burze. Słońce zza chmur ma się pojawić dopiero po południu.

Emilia Sadaj, Rafał Muskała
esadaj@radiodeon.com

Źródło: abc7chicago.com, dailyherald.com
Foto: Sharon Mollerus / Foter / CC BY

 

 

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook