Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Udało się! Ojciec Tomasz Oleniacz o 15-leciu Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago

Admin 01/28/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Po piętnastu latach funkcjonowania Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago udało się spłacić nie tylko pożyczkę, ale również stworzyć płaszczyznę dla wielu projektów – Wspólnota Jaśmin, Grupy WŻCH, czy Radio Deon to tylko niektóre z sukcesów polskich Jezuitów. Z tej okazji pod koniec stycznia duchowni zapraszają na bankiet dziękczynny.

Galeria zdjęć sprzed 15 lat

O minionych piętnastu latach na antenie Radia Deon opowiadał przełożony polskich jezuitów w Chicago, ojciec Tomasz Oleniacz. Jak sam mówi w 2001 roku wiele osób nie wierzyło, że wspólnymi siłami uda się spłacić zaciągniętą pożyczkę

„Historia jest zaskakująca. Piętnaście lat temu została zaciągnięta pożyczka na zakup i remont tego ośrodka. Nikt nie spodziewał się, że po piętnastu latach zostanie ona spłacona. To przecież nie my jako Jezuici spłaciliśmy ten dług, ale ci, którzy do nas przychodzą, którzy ofiarnie co miesiąc przez większe, czy mniejsza kwoty wspierali nasz ośrodek. Grosz do grosza i udało się to spłacić. Chcę za to bardzo serdecznie podziękować”.

W minionych piętnastu latach przy Ośrodku powstały projekty, które swoją działalnością zmieniły życie wielu osób. Jednym z nich jest Radio Deon

„Samo powstanie Radia Deon i wypłynięcie go na szersze wody. Z mojego osobistego punktu widzenia jest to wielkie wydarzenie. Bardzo się z tego cieszę i dopinguję. Modlę się też, aby się to dalej rozwijało”.

279670_103097963117164_7776807_o-2

Ojciec Oleniacz zaznacza, że zarówno on jak i pozostali jezuici chcieliby wspierać inne projekty przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym

„Chcielibyśmy stworzyć pewną płaszczyznę w której jest możliwość realizowania wiele różnych rzeczy i my będziemy chcieli na tyle na ile jest to możliwe wspierać te dzieła”.

Duchowni zapraszają wszystkich na bankiet, który jest formą podziękowania za sukces Jezuickiego Ośrodka

„29 stycznia będziemy się chcieli wspólnie cieszyć i radować na mszy świętej o godzinie 1 po południu. Po mszy świętej odbędzie się dziękczynny bankiet dla wszystkich osób, które przyczyniły się do rozwoju ośrodka. Bankiet odbędzie się w salach bankietowych Lone Tree Manor. Bardzo serdecznie zapraszamy na godzinę 3 po południu. Bilety są do nabycia w biurze Jezuickiego Ośrodka Milenijnego”.

29 stycznia 2017 roku, godzina 15.00
Sale bankietowe Lone Tree Manor
7730 N. Milwaukee Ave
Niles, IL 60614

 

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/ Ośrodek Jezuicki

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook