Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Tysiące maratończyków na starcie w Chicago.Co medal mówi o historii miasta?

Admin 10/04/2016 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Druga niedziela października w Wietrznym Mieście przebiegać będzie dosłownie i w przenośni w tempie maratońskiego biegu. The 2016 Bank of America Chicago Marathon to jeden z pięciu najważniejszych ulicznych biegów długodystansowych tworzących World Marathon Majors Series.

Relacja Sławka Sobczaka

Świetnie płatny, doskonale zorganizowany i bezpieczny – to zgodna opinia o imprezie startujących sportowców. Zapisy do biegu przyjmowane są na początku roku, a właśnie poznaliśmy medal jaki dostanie każdy kończący w tym roku morderczy dystans.„Maraton przez medal pokazuje historię naszego miasta, kultowe miejsca w Chicago. Nie inaczej jest w tym roku” – ogłosiła wczoraj Cindy Hamilton, rzecznik prasowy biegu w którym startuje zazwyczaj ponad 45 tys. biegaczy.

Na awersie umieszczono niegdysiejszą linię startu biegu przy pomniku Pabla Picassa, naprzeciwko Richard J. Daley Civic Center. Dziwna statua słynnego Hiszpana nie ma nazwy, sam autor nigdy nie powiedział co chciał swoją rzeźbą pokazać. W ub. roku na medalu była Chicago Cloud Gate, rzeźba z Millenium Park. W 2014 r. na wyśnionej przez tysiące biegaczy zdobyczy lśniła fontanna Buckingham.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Gregory Regalado

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook