Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Turniej golfowy w Wisconsin rozpoczęty. Mistrzowie Stanów Zjednoczonych walczą o miliony dolarów

Admin 06/13/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Zakochani w golfie mają nie lada gratkę. W Erin w sąsiednim Wisconsin wystartował wczoraj wielkoszlemowy turniej U.S. Open. Otwarte mistrzostwa Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy rozegrano w 1895 roku. Pierwszy zwycięzca 21-letni Anglik Horace Rawlins dostał 150 dolarów gotówką i złoty medal.

Relacja Sławka Sobczaka

Mistrzostwa broni Amerykanin Dustin Johnson, który za wygraną skasował czek na $1,8 mln. Najmłodszym triumfatorem US Open był niespełna 20-letni rezydent Wheaton, John McDermott, a zawody rozegrano w 1911 r. na polu Chicago Golf Club w jego rodzinnej miejscowości. Najstarszym graczem zaś Hale Irwin, który w 1990 r. miał 45 lat i 15 dni, a turniej miał miejsce w Medinah pod Chicago. McDermott był pierwszym Amerykaninem jaki wygrał US Open po nim Jankesi triumfowali taśmowo, a w XXI wieku wygrywali ośmiokrotnie.

W Illinois US Open rozgrywano w sumie 13 razy, najczęściej bo trzy razy w Medinah i Wheaton. Erin Hills to oryginalne pole z rzadkimi drzewami i roślinnością. Par pola zbudowanego na 650 akrach ziemi (cztery razy tyle ile wynosi amerykańska średnia) liczącego 7,700 jardów długości to 70. Rekordzista, Irlandczyk Rory Mc Ilroy sześć lat temu zagrał tu minus 16. Ośrodek będący do 2001 r. zwykłą farmą bydła położony jest o 2 i pół godziny jazdy samochodem od Chicago. Wejściówki na cały turniej kosztują 700 dolarów, na pojedyncze dni $60.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/ U.S. Open(USGA)
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook