Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

W Chicago kilkuletnie samochody idą na złom. Nie przechodzą testu spalin

Admin 01/06/2017 NEWSROOM
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Zaostrzone reguły oraz mniejsza liczba stacji wykonujących testy emisji spalin. W 2017 roku kierowcy w Chicago mają utrudnione życie. Jeżeli podejrzewamy problem z naszym samochodem, należy jak najszybciej zgłosić się do stosownego warsztatu samochodowego.

Jednym z nielicznych warsztatów w Chicago, który specjalizuje się w teście emisji spalin jest AJ Auto. Na antenie Radia Deon Janek Jacenik zachęcał wszystkich, których czeka test, aby skonsultowali się własnie z jego warsztatem

„AJ Auto od lat specjalizuje się w testach emisji spalin. Jako jeden z nielicznych zakładów posiadamy stosowne certyfikaty. Jeżeli podacie swój numer rejestracyjny pojazdu, mogę sprawdzić tak jak w każdym biurze, kiedy należy zrobić test emisji spalin”.

Trudniej dla kierowców

W 2016 roku po raz pierwszy od 20 lat stworzono zupełnie nowy program w stacjach emisji spalin. Kierowcy w Chicago są także skazani na korzystanie tylko z jednej stacji

„Wyzerowano i zrobiono zupełnie nowy program. Program, który jest trudniejszy do przejścia. To zrobiono dokładnie od pierwszego listopada. Zlikwidowano sześć stacji sprawdzania emisji i stworzono nowy program”.

janek-jacenik

Janek Jacenik podkreśla, że na testach sprawdzana jest elektronika, a nie mechanika. Dlatego część usterek mechanicznych nie ma wpływy na rezultat emisji

„Na testach emisji spalin sprawdzana jest elektronika, a nie mechanika. Część osób skarży się, że jeżeli samochód pobiera olej, to nie przejdzie emisji spalin – nie ma to żadnego znaczenia. Jeżeli elektronika jest sprawna – samochód przejdzie test emisji spalin”.

Warsztat AJ Auto mieści się pod adresem 4918 N River Rd w Schiller Park na północy miasta. Więcej informacji pod numerem telefonu 847-678-8400.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Flickr.com

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook