Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Świadectwo głębokiej wiary. Czwarta Droga Krzyżowa ulicami Chicago

Admin 04/04/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które już po raz czwarty było sprawowane ulicami miasta z Jezuickiego Ośrodka Milenijnego do kościoła pod wezwaniem św. Władysława.

Relacja Andrzeja Baraniaka

Po zakończeniu wieczornej mszy świętej wierni z pochodniami i lampionami w rękach przebyli blisko dwie mile, aby modlić się w różnych intencjach. Na czele procesji księża, harcerze, poeci, ministranci i członkowie grup modlitewnych nieśli duży drewniany krzyż.

Galeria zdjęć

To nabożeństwo Drogi Krzyżowej powoli staje się historią. „Bardzo mocno się jakoś wryło w naszą tradycję. Polską i tutaj naszą lokalną, bo ta Droga Krzyżowa organizowana jest już po raz czwarty z JOM do parafii św. Władysława, a w tym roku wraz z parafią św. Ferdynanda” – powiedział superior ojców jezuitów, o. Tomasz Oleniacz.

Dla Wandy Rojcewicz nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta jest najlepszą okazją do zaprezentowania naszej wiary innym ludziom. „To jest piękne nabożeństwo dlatego, że możemy wyjść na ulice i pokazać naszą wiarę, naszą głęboką wiarę. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł szczególnie, żeby połączyć trzy kościoły” – powiedziała wierna.

Dla ojca superiora Tomasza Oleniacza nabożeństwo drogi Krzyżowej jest wyrazem zewnętrznego świadectwa naszej wiary. „To jest modlitwa, która zawsze była połączona z pewnym kroczeniem, a wymiar wyjścia na ulicę ma też wymiar znaku naszego świadectwa kroczenia za Jezusem jako ludzi widocznych, żeby było widać, że jesteśmy ludźmi wierzącymi”.

Dla Wiolety Wilczek modlitewne rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej są okazją do modlitwy w intencji rodziny. „Szczególnie modlimy się o zdrowie, o jedność w rodzinie. Przede wszystkim o dzieci, żeby wyrosły na dobrych ludzi”.

Droga Krzyżowa to drugie nabożeństwo obok Orszaku Trzech Króli organizowane przez trzy wspólnoty wiernych. Chcemy razem się modlić, jako jeden Kościół, bo przecież jesteśmy jednym Kościołem, a to, że w różnych miejscach się gromadzimy, to nie znaczy, że tylko w tych poszczególnych miejscach mamy być. Właśnie mamy wyjść na ulicę, pokazać ludziom, ewangelizować, przypomnieć o tym, że teraz jest Wielki Post, że przygotowujemy się do przeżycia tych najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział ks. Zdzisław Torba, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Ferdynanda.

Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej została odprawiona w kościele św. Władysława, a zakończyła się  podziękowaniami proboszcza, o. Marka Janowskiego SJ oraz uroczystym błogosławieństwem.

Andrzej Baraniak

abaraniak@radiodeon.com

Źródło: Inf. własna
Zdjęcia: Andrzej Baraniak

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook