Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Stuletni dom za grube miliony. Była para prezydencka zakupiła posiadłość w Waszyngtonie

Admin 06/01/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Państwo Obama kupili za $8.1 mln posiadłość w Waszyngtonie. – W związku z koniecznością pozostania w stolicy przez co najmniej najbliższe 2 i pół roku była prezydencka para zdecydowała się nabyć dom, który dotąd wynajmowała – oświadczył Kevin Lewis, rzecznik prasowy Obamów.

Relacja Sławka Sobczaka

Nieruchomość o powierzchni użytkowej 8,2 tys. stóp kwadratowych należała do byłego sekretarza prasowego Billa Clintona Joe Lockharta i jego żony Giovanny Gray Lockhart. Para kupiła rezydencję w 2014 r. za $5.295 mln. Dziś mieszkają w Nowym Jorku, Gray jest wydawcą magazynu Glamour, Joe Lockhart jest wiceprezesem ligi footballowej NFL. Jednocześnie w rękach pierwszych Afroamerykanów – gospodarzy Białego Domu pozostaje posesja w chicagowskiej dzielnicy Kenwood.

Obamowie pozostali w Waszyngtonie ze względu na dzieci uczące się w waszyngtońskich szkołach. Zakupiony dom ma prawie 100 lat, 6 lat temu przeszedł generalny remont. Posiadłość ma 8 sypialni i tyleż łazienek, garaż na 2 samochody, ale na podjeździe w ogrodzie, w razie gdyby przyjechali goście, pomieści się jeszcze 10 aut …

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Youtube.com/Barack Obama House Tour 2017
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook