Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Stu pięćdziesięciu Polaków przebiegło chicagowski maraton. Dzielnie walczył na trasie Grzegorz Dziubek

Admin 10/10/2016 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Aż 41,357 biegaczy z ponad 100 krajów stanęło na starcie 39. Maratonu Chicagowskiego. Podobnie jak w zeszłym roku nie było zawodników dyktujących tempo nazywanych „zającami” czy bardziej fachowo „pacemakerami” i  wynik najlepszego, zwłaszcza w rywalizacji mężczyzn ponownie mocno zawiódł kibiców.

Relacja Sławka Sobczaka

Przyzwyczailiśmy się w Wietrznym Mieście do rekordów, a tu Abel Kirui wygrał w 2:11.23 i choć na mecie wykonał taniec radości to organizatorzy muszą coś z tym zrobić jeśli chcą nadal należeć do maratońskiego odpowiednika Diamentowej Ligii IAAF. U pań najlepsza również reprezentantka Kenii, podobnie jak przed rokiem wygrała Florence Kiplagat, która przebiegła dystans 42 km 195 m w 2:21.32. Oboje zdobyli po 100 tys. dolarów. Pogoda była do biegania niemal idealna, a mimo to aż 2100 zawodników potrzebowało medycznej pomocy, głównym powodem były kurcze mięśni, a 18 osób trafiło do szpitala. Na Michigan Avenue policja aresztowała 15 protestantów odcinając ich piłami mechanicznymi od słupów do jakich się przykuli.

Na starcie pojawiła się ok. 150-osobowa grupa Polaków. Najlepiej wypadła Agnieszka Mierzejewska zawodniczka ze Starego Kraju, ósma na mecie z czasem 02:32:13 – gorszym o 1 min i 18 sekund od rekordu życiowego. Wśród panów 260. miejsce zajął Błażej Szymoniak (02:47:58), nieco ponad minutę za chicagowianinem przybiegł Damian Bednorz, rezydent Bensenville. Dzielnie walczył na trasie Grzegorz Dziubek znany kickboker i biegacz z Wietrznego Miasta kończąc rywalizację z czasem  03:27:58.