Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Rahm Emanuel łata dziurę w budżecie. Chicagowska Rada Miejska planuje kolejną pożyczkę

Admin 01/11/2017 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Burmistrz Chicago wezwał agencje ratingowe do wycofania oceny wiarygodności kredytowej miasta. Ratusz przygotowuje się do kolejnej pożyczki i krytyczna opinia firm z Wall Street podwyższa obsługę kredytu.

Relacja Sławka Sobczaka

„To jasne, że metody obliczeń stosowane przez Moody’s Investors Service dalekie są od obiektywizmu i niezależności” – napisał Rahm Emanuel w liście do Raymonda McDaniela Jr., prezydenta agencji. Chicagowska Rada Miejska planuje zapożyczyć się na kolejne $1,2 mld, podczas gdy ocena zdolności kredytowej Wietrznego Miasta spadła do poziomu „śmieciowego”. Gorsze notowania ma Stanach Zjednoczonych tylko Detroit.
Emanuel jest włodarzem Chicago od 6 lat i od kiedy przejął stery prowadzi konsekwentną politykę łatania dziury w kasie miejskiej przez podnoszenie podatków i zaciąganie pożyczek. Ponad połowa nowych kredytów jest następnie wykorzystywana na restrukturyzację istniejącego zadłużenia. Carole Brown, szefowa biura finansowego burmistrza w grudniu spotkała się z szefostwem Moody, ale nic nie wskórała.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/WorldBusinessChicago

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook