Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Pokazać chrześcijaństwo od pozytywnej strony. Ojciec Andrzej Migacz na rekolekcjach w Chicago

Admin 04/10/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

„Ewangelia dobra a nieuciążliwa nowina” – to motyw przewodni rekolekcji jakie prowadzi ojciec Andrzej Migacz z Krakowa. Do środy 12 kwietnia prowadzi on w Jezuickim Ośrodku Milenijnym spotkania z wszystkimi, którzy chcą przekonać się od dobru chrześcijaństwa.

O tym, że chrześcijaństwo powinno się realizować nie tylko w kościele zachęcał sam prowadzący rekolekcje. Ojciec Andrzej Migacz postanowił pokazać, że Ewangelia to nie uciążliwa nowina

„Takim moim zamiarem jest podczas tych rekolekcji pokazać chrześcijaństwo od strony pozytywnej. Zdaję sobie sprawę, że czasem to co związane jest z Ewangelią, z kościołem może czasem bardzo nas przytłacza. Natomiast Ewangelia naprawdę jest piękna. Chrześcijaństwo jest piękne, ono ma bardzo pozytywne przesłanie”.

Wielu kościół kojarzy się z obowiązkami i odebraniem prywatnej przestrzeni. Ojciec Migacz podkreśla jednak, że jest inaczej

„Kiedy się głębiej wejdzie, to można odkryć, że Pan Bóg nam wcale wolności nie zabiera, ale pozwala nam ją lepiej przeżywać. Do tego potrzeba jednak trochę wysiłku,aby to zrozumieć, poznać, przyjąć i uwierzyć”.

Istotnym przekazem rekolekcji jest promowanie chrześcijaństwa nie tylko od święta. Ojciec Migacz chce, aby jego przesłanie było realizowane przez cały rok

„Jestem z Bogiem, kiedy jestem w kościele, ale potem jest moje normalne życie. Chrześcijaństwo nie tylko realizuje się tylko w kościele, podczas świąt, ale chrześcijaństwo ma swój urok w życiu codziennym”.

Rekolekcje ojca Andrzeja Migacza w Jezuickim Ośrodku Milenijnym do środy 12 kwietnia o poranku po godzinie 8:30 oraz wieczorem podczas mszy świętej o godzinie 7 p.m.

Jezuicki Ośrodek Milenijny
5835 W. Irving Park Rd.
Chicago, IL 60634

Rafał Muskał
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook