Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Podziękujmy Bogu za te piętnaście lat. Sukces Jezuickiego Ośrodka Milenijnego

Admin 01/28/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

W bieżącym roku Jezuicki Ośrodek Milenijny obchodzi jubileusz piętnastolecia. W ciągu minionych lat jezuitom udało się stworzyć nie tylko centrum duszpasterstwa, ale miejsce otwarte, które stało się ośrodkiem kultury i pomocy. Dużym osiągnięciem JOM jest też przedterminowa spłata pożyczki.

Przełożony polskich jezuitów w Chicago, ojciec Tomasz Oleniacz na antenie Radia Deon podkreśla, że duchowni od piętnastu już lat starają się służyć wszystkim, którzy szukają kontaktu z Bogiem. Mają różnego rodzaju propozycje

„Nasze codzienne wizyty w konfesjonale, msze święte, ale nie tylko. To są też spotkania  modlitewne. Raz w miesiącu modlimy się w duchu Taize, mamy też tradycyjne już nasze nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Mamy też bardziej współczesne rzeczy. To chociażby spotkania biblijne, które służą temu, żeby raz w miesiącu pogłębiać znajomość Pisma Świętego. To także Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, które mocno podkreślają wyraz wspólnoty”.

Po piętnastu latach funkcjonowania Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago, siedem lat przed upływem terminu, udało się w całości spłacić potrzebną na stworzenie miejsca pożyczkę. Według ojca Tomasza Oleniacza do tego sukcesu przyczyniło się wielu ludzi

o. Tomasz Oleniacz„To także wysiłek osób, które były mniej widoczne. Chociażby nasza Rada Finansowa pomagała zmienić ten dług. To także sukces wielu osób, które po cichu, co tydzień zbierały donacje, odpisywały na listy, dbały o całą korespondencję. To jest nasz wspólny i bardzo duży wysiłek. Za to bardzo za każdym razem będę chciał dziękować”.

Chcemy wspólnie podziekować za 15 lat

Duchowny w imieniu całego Milenijnego Ośrodka Jezuitów zaprasza wszystkich na bankiet, który jest formą wspólnego podziękowania za sukces. Ważne także, według jezuity, będzie uczestnictwo w poprzedzającej go mszy świętej dziękczynnej

„Chcemy wspólnie podziękować Bogu za te piętnaście lat Milenijnego Ośrodka Jezuickiego. Chcemy podziękować za ludzi, którzy przez piętnaście lat tworzyli ten ośrodek, za ludzi którzy tu przychodzą, a także za jezuitów, którzy tu pracują, zcy pracowali. Chcemy też podziękować za bazę materialną. Bez niej trudno byłoby podjąć niektóre działania”.

Msza święta dziękczynna zostanie pod przewodnictwem biskupa Tomasza Paprockiego odprawiona w niedzielę 29 stycznia o godzinie 1.00 po południu. Bezpośrednio po niej odbędzie się dziękczynny bankiet dla wszystkich osób, które przyczyniły się do rozwoju ośrodka. Bankiet odbędzie się w salach Lone Tree Manor. Bilety są do nabycia w biurze Jezuickiego Ośrodka Milenijnego.

Jezuicki Ośrodek Milenijny
5835 W. Irving Park Rd.
Tel: 773-777-7000 (Biuro czynne w tygodniu od godziny 3:30 po południu)

Sale Bankietowe Lone Tree Manor
7730 N. Milwaukee Ave
Niles, IL 60614

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook