Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Perełka Hollywood. Johnny Depp. Wielki aktor kończy 54 lata i nie schodzi ze sceny

Rafal Muskala 06/09/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Johnny Depp to amerykański aktor filmowy, reżyser i muzyk. Obecnie jeden z najbardziej popularnych aktorów Hollywood. Urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro w stanie Kentucky. Jako nastolatek zajmował się muzyką, grał w zespole The Kids.

Biografia według Rafała Muskała

W 1984 roku zadebiutował w horrorze „Koszmar z ulicy wiązów” a dwa lata później zagrał epizod w „Plutonie” Olivera Stone’a. Prawdziwym przełomem w jego karierze była tytułowa rola „Edwarda Nożycorękiego z 1990 roku. Odgrywana postać  przyniosła mu nominację do Złotego Globu i duży rozgłos.

W 2003 roku wziął udział – obok Antonio Banderasa i Salmy Hayek w sequelu „Pewnego razu w Meksyku: Desperado II” Roberto Rodrigueza. W tym samym roku zagrał w pierwszej części serii „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, za którą otrzymał Nagrodę MTV, nominację do Oskara, Złotego Globu i Nagrody BAFTA. W postać słynnego pirata wcielił się jeszcze trzykrotnie.

The best of Jack Sparrow

Depp dwukrotnie stanął także po drugiej strony kamery jako reżyser. W 1992 roku nakręcił film dokumentalny o życiu Johna Frusciante a kilka lat później wyreżyserował i sam zagrał główną w filmie „Odważny”.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, film.wp.pl, youtube.com
Foto: CNS photo/Warner Bros

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook