Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Papież Franciszek zaprasza cię do modlitwy. Skorzystasz? Miliony odpowiedziały ‚tak’.

Admin 02/03/2017 KOŚCIÓŁ, Świat
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Miliony ludzi na całym świecie odpowiedziało na zaproszenie Papieża Franciszka do wspólnej modlitwy w intencjach, które szczególnie leżą mu na sercu. Ojciec Święty zaskoczył też wszystkich, bo nie tylko wyznaczał intencje, ale osobiście zapraszał do wspólnej modlitwy, przygotowując krótkie wprowadzenie wideo. Zobacz jedno z nich.

Zwykle bowiem Ojciec Święty wyznaczał na każdy miesiąc dwie intencje, ogólną i misyjną, zachęcając wiernych na całym świecie, a zwłaszcza członków Apostolstwa Modlitwy, aby razem z nim modlili się w tych intencjach.

Od tego roku jest to jedna intencja naprzemiennie w kolejnych miesiącach. W lutym w intencji ogólnej Ojciec Święty zachęca do modlitwy:

„Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach”.

Franciszek często wzywa, by nieść pomoc wszystkim potrzebującym, a zwłaszcza uchodźcom. Szerokim echem odbił się jego apel skierowany po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański” 6 września 2015 r. do Kościołów Europy, w okresie wielkiego nasilenia kryzysu migracyjnego.

„Apeluję do parafii, wspólnot zakonnych, klasztorów i sanktuariów całej Europy, aby dały wyraz konkretności ewangelii i przyjęły rodzinę uchodźców. Niech każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor i każde sanktuarium Europy ugości jedną rodzinę, poczynając od mojej diecezji rzymskiej. Miłosierdzie to drugie imię miłości. ‘Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Kryzys migracyjny się nie skończył. Apel Papieża jest wciąż aktualny. Modlitwa o przyjęcie i wsparcie w naszych wspólnotach dla ubogich, uchodźców i zepchniętych na margines, jest nadal potrzebna.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: www.radiovaticana.va
Foto: CNS/POPE-POPULAR-MOVEMENTS-2

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook