Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Ochroniarz syna El Chapo torturowany i bity? Gangster oskarża władze o złe traktowanie

Admin 06/14/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Jesus Raul Beltran-Leon, obywatel amerykański pochodzący z Meksyku oskarżył władze o złe traktowanie. Beltran-Leon był niegdyś ochroniarzem Jesusa Alfredo Guzmana Salazara – jednego z synów Joaquina “El Chapo” Guzmana.

Relacja Sławka Sobczaka

We wniosku złożonym w U.S. District Court w Chicago 33-letni gangster twierdzi, że był torturowany czyli bity, podtapiany i duszony plastikową torbą przez amerykańskich agentów podczas zatrzymania w 2014 roku  w meksykańskim mieście Culiacan. To baza „El Chapo”, szefa kartelu z Sinaloa, który oczekuje na rozprawę w Nowym Jorku. Prawnicy Beltran-Leona dowodzą, iż ich klient został zmuszony do przyznania się do winy czyli załadowania lecącego z Culiacan do Chiapas samolotu kokainą i przewiezienia towaru z synami „Krótkiego”.

Adwokaci chcą odwołania zeznań klienta wymuszonych torturami przez mówiących po hiszpańsku agentów DEA. Kierownictwo kartelu jest sądzone po złamaniu Margarito i Pedro Floresów. Bliźniacy rozprowadzający dla Sinaloa „białą śmierć” w Chicago za przyznanie się do winy wylądowali w 2014 r. na 14 lat w więzieniu.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: CNSphoto:Edgard Garrido, Reuters
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook