Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Nowa jakość życia na wyciągnięcie ręki. Zachęca salwatorianin Łukasz Kleczka

Admin 01/04/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ile razy wychodząc z niedzielnej Mszy św. nie potrafimy sobie przypomnieć o czym było czytanie z Ewangelii, czy z innych tekstów Pisma św.? Często tak jesteśmy zarzuceni różnego rodzaju bodźcami, że przychodząc do kościoła nie potrafimy się od nich oderwać, skupić na modlitwie i przeżyciu tego szczególnego spotkania z Bogiem we wspólnocie, która się zbiera.

O. Łukasz Kleczka, Salwatorianin z Merrillville zachęca w Radio Deon do szukania pomocy.

„Cały czas chodzi nam o to, żeby Słowo Boże stało się dla nas czymś żywym, taką księgą otwartą, z której czerpiemy naszą duchową siłę, z której czerpiemy naszą duchową mądrość, które po prostu poznajemy”.

Ojcowie Salwatorianie przygotowali pomoc. „Nowa jakość życia” – bo tak się nazywa seria – to zestaw filmów, wprowadzeń do niedzielnych Mszy św., pomocnych do lepszego przeżycia tych spotkań z Bogiem.

„Ta inicjatywa, którą mamy jest inicjatywą polegającą na tym, że przygotowano 54 krótkie filmiki, tak na 10-12 minut, w których w taki bardzo dobry, nowoczesny sposób bohaterem głównym jest Jezus. W tych filmikach rozważa się poszczególne fragmenty niedzielnej Ewangelii, która dzięki temu, że się je słyszy, że jest do tego przygotowana muzyka, że jest obraz pomaga w przeżyciu Ewangelii, w przygotowaniu się do niedzielnej Eucharystii”.

W naszym zabieganym i często rozproszonym życiu potrzebujemy głębi, potrzebujemy ciszy. Musimy się tego uczyć, bo gdzieś to zagubiliśmy. Musimy też przekazywać to innym.

„Chodzi głównie o to, żeby wchodzić w życie duchowe, nie bać się podejmować życia duchowego. To życie prowadzić odważnie. To jest też dobra pomoc do ewangelizacji i do katechezy”.

Nasze życie duchowe nie rozwija się samo z siebie. Wymaga decyzji i konsekwencji. W pierwszym tegorocznym spotkaniu w ramach cyklu „Otwarty konfesjonał”, o. Łukasz dziękował i składał życzenia:

„Dziękuję i życzę wszystkim ‘nowej jakości życia’ w tym roku”.

„Otwarty konfesjonał” to cykliczna audycja Radia Deon, zawsze w środy przed godz. 11. Warto posłuchać.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna.
Foto: Rafał Muskała

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook