Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Niespodziewana wygrana zawodnika z Florydy. Tegoroczny turniej golfowy w Wisconsin pod znakiem sensacji

Admin 06/19/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Po tym jak trzech czołowych golfistów świata (Dustin Johnson, RoryMcIlroy, Jason Day) nie zakwalifikowało się do finałowych rund tegorocznego US Open wydawało się, że wyczerpano limit sensacji. Tymczasem na pole Erin Hills w Wisconsin, gdzie rozgrywano turniej spadł samolot, zmarł jeden z widzów, a zwycięzcą okazał się mało znany Brooks Koepka.

Relacja Sławka Sobczaka

Wynik 27-letniego zawodnika z Florydy -16 to wyrównany rekord Rory’ego McIlroya sprzed sześciu lat. Amerykanin Brian Harman i Japończyk Hideki Matsuyama na 18 dołku mieli cztery uderzenia więcej i w tym roku poniedziałkowej dogrywki nie trzeba było przeprowadzać. Koepka za pierwszą wygraną w turnieju wielkoszlemowym, a dopiero drugi triumf w turnieju rozgrywanym  na amerykańskiej ziemi dostał rekordową nagrodę – $2,16 mln.

O takich pieniądzach wygranych na polu golfowym mogą (na razie) tylko pomarzyć polonijni sportowcy, którzy zagrali w Toronto w Pucharze Prezydenta. Zawody organizowane przez Polish-Canadian Golf Club wygrała ekipa USA bijąc Kanadę 16:8. W 11 – osobowej reprezentacji amerykańskiej Polonii nie zabrakło chicagowian, zagrali m.in: Adam Kieta, Marek Placek, Marek Bidus czy Marcin Szostak. Gratulacje!

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/U.S. Open(USGA)
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook