Połącz się z nami

News Chicago

Nici, które pomogą ci pozbyć się zmarszczek. Doktor Marek Gawrysz o naturalnym sposobie na odmłodzenie

Opublikowano

dnia

Rozpuszczalne nici korygujące to jedna z najnowszych propozycji medycyny estetycznej. Jest to nowy sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust, marszczącej się skóry szyi, dekoltu i nie tylko. Całkowicie bezpieczny zabieg nie trwa długo, a efekt jest natychmiastowy i naturalny.

Doktor Marek Gawrysz, który gościł w studio Radia Deon, tłumaczył, na czym polega metoda wszczepiania nici kosmetycznych. Wyjaśniał, że na bazie tych nitek organizm produkuje kolagen, który gromadzi się w miejscu ich wprowadzenia. Dzięki temu skóra staje się bardziej sprężysta i nie wiotczeje

„To działa w ten sposób, że pod skórę wprowadza się nitkę. To z kolei pobudza komórki, które powodują wzrost kolagenu”.

Doktor Marek Gawrysz przekonuje, że metoda jest całkowicie bezpieczna. Aby ją wykonać, nie ma żadnych przeciwwskazań. Dodatkowo po zabiegu nie pozostają żadne blizny

 „Do zabiegu wykorzystywane są nici gładkie albo z haczykami, które trzymają skórę. Kolagen, który w nich się wytwarza powoduje, że blizny są całkowicie niewidoczne”.

Pierwsze efekty w postaci napiętej skóry widać natychmiast, najpóźniej po dwóch miesiącach skóra powinna uzyskać pożądany, docelowy stopień napięcia. Doktor zapewnia jednak, że gdyby jednak zdarzyło się, że ktoś byłby niezadowolony, istnieje możliwość usunięcia nici po wykonania zabiegu

 „Już po dwóch, trzech miesiącach po niciach nie ma śladu. Oczywiście, jeżeli coś się komuś nie podoba, zawsze można nici rozpuścić wcześniej”.

Zabieg jest naturalny i bezbolesny

Pacjenci najczęściej stosują zabieg wszczepiania nici kosmetycznych na dekolt i twarz. Doktor Gawrysz przekonuje, że tą metodą można korygować także inne części ciała

„Nitki wszczepiamy pacjentom najczęściej na twarz i dekolt. Niektórzy podnoszą z pomocą tej metody piersi i pośladki”.

Na antenie Radia Deon doktor Marek Gawrysz przekonuje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nie wymaga on szczególnej rekonwalescencji, zaraz po nim możemy wrócić do swoich obowiązków

„To jest zabieg bezbolesny, delikatnie może boleć tylko wkłucie. Skórę więc na krótko można znieczulić. Zaraz po zabiegu można pójść do pracy”.

Zabieg z użyciem nici traktowany jest jako lifting bez skalpela. Marek Gawrysz zaznacza, że jest to metoda o wiele tańsza niż operacja plastyczna

„Trzeba podkreślić, że zabieg z użyciem nici jest o wiele tańszy od operacji plastycznych. Wyniki są natomiast bardzo podobne”.

Doktor  Marek Gawrysz posiada trzydziestoletnie doświadczenie w zawodzie. Jego przychodni czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11 do 9 wieczorem. W sobotę od 10 rano do 4 po południu. Telefon jest dostępny 24 godziny na dobę.

6318 W Irving Park Rd.
Chicago 60634
Tel: 773-286-1717

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własan
Foto: Rafał Muskała, Pixabay.com

News Chicago

Powiat Cook daje Chicago 70 mln dolarów na wyżywienie migrantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Rada Komisarzy Powiatu Cook jednomyślnie zatwierdziła przekazanie miastu Chicago do 70 milionów dolarów. Miasto planuje wykorzystać pieniądze do zapewnienia żywności migrantom.

Od sierpnia 2022 r. do Chicago przybyło ponad 39 000 migrantów. Prawdopodobnie jeszcze więcej migrantów zostanie wysłanych do Chicago z granicy z Teksasem, gdy miasto przygotowuje się do organizacji Narodowej Konwencji Demokratów w sierpniu. Chicago jest epicentrum zapewniania migrantom schronienia i innych usług.

W czwartek nie było debaty nad przekazanie funduszy. Jednak dzień wcześniej podczas przesłuchania w komisji niektórzy komisarze z większościowego zarządu Demokratów zaapelowali o większy nadzór nad sposobem wykorzystania pieniędzy przez miasto.

Obawiali się także reakcji wyborców i reprezentowanych przez nich mieszkańców, biorąc pod uwagę napięcie związane z reakcją na pomoc migrantom, zwłaszcza w społecznościach, które od dawna borykają się z trudnościami.

Miasto ma obowiązek przedstawiać miesięczne sprawozdania zawierające szczegółowe informacje na temat sposobu wydatkowania pieniędzy.

70 milionów dolarów pochodzi z nowego funduszu reagowania na klęski żywiołowe i odbudowy powiatu Cook, o wartości 100 milionów dolarów. Wcześniej przeznaczono je na pokrycie kosztów leczenia migrantów, ale teraz przywódcy okręgów twierdzą, że znajdą te pieniądze w swoim budżecie.

Publiczny system opieki zdrowotnej w powiecie Cook jest głównym podmiotem świadczącym opiekę zdrowotną dla nowo przybyłych osób.

W piątek Rada Miejska ma debatować nad zatwierdzeniem 70 milionów dolarów z rezerw budżetowych Chicago na pomoc dla migrantów.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Protestujący żądali zwolnienia funkcjonariuszy, którzy zastrzelili Dextera Reeda

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek 18 kwietnia, około 200 osób zebrało się przed główną siedzibą policji w Chicago przy 3510 S. Michigan, aby wziąć udział w proteście prowadzonym przez aktywistów Dextera Reeda.

Celem demonstracji było zwrócenie uwagi na palące problemy brutalności policji, rasizmu systemowego i potrzeby reformy policji w Chicago. Protestujący skandowali hasła, trzymali transparenty i dzielili się osobistymi historiami o spotkaniach z brutalnością policji.

Demonstranci domagali się sprawiedliwości dla ofiar przemocy policyjnej, wzywali do wdrożenia inicjatyw policyjnych kierowanych przez społeczność i wzywali miasto do zajęcia się problemami systemowymi, które utrwalają dysproporcje rasowe w egzekwowaniu prawa.

Protest miał spokojny przebieg.

W miarę jak napięcia między organami ścigania a społecznością wciąż maleją, aktywiści tacy jak obrońcy Dextera Reeda nadal angażują się w działania na rzecz znaczących zmian i bardziej sprawiedliwej przyszłości dla wszystkich.

O zastrzeleniu Dextera Reeda pisaliśmy 10 kwietnia.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Koale przybywają do Chicago. Brumby i Willum zamieszkają w Brookfield Zoo

Opublikowano

dnia

Autor:

Sympatyczne koale, zwierzęta będące symbolem Australii, przybywają do Brookfield Zoo w Chicago. Brumby i Willum — para 2-letnich torbaczy — zadebiutują tu w weekend z okazji Dnia Pamięci i będą pierwszymi przedstawicielami tego gatunku w 90-letniej historii ogrodu zoologicznego.

Koale przybywają dzięki partnerstwu z San Diego Zoo Wildlife Alliance i Projektem Koala Education and Conservation Project w zoo w San Diego. Zwierzęta te można spotkać jedynie w kilkunastu akredytowanych instytucjach zoologicznych w Ameryce Północnej.

Koale zostały sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Ochrony i Przyrody (IUCN) jako gatunek zagrożony wyginięciem w ich rodzimej Australii.

Według niedawnego raportu opublikowanego w „New York Times” liczba osobników na niektórych obszarach spadła aż o 80%. Utrata siedlisk, susza, pożary, kolizje z samochodami, choroby zakaźne i wysoce selektywna dieta przyczyniły się do spadku liczebności koali.

Koale żywią się liśćmi eukaliptusa, które są trujące dla większości innych zwierząt i tolerowane przez torbacze jedynie ze względu na wyspecjalizowane bakterie jelitowe. Energia potrzebna do strawienia eukaliptusa o niskiej zawartości składników odżywczych jest jednym z powodów, dla których torbacze te śpią tak dużo – od 18 do 22 godzin dziennie.

Chociaż koale będą pierwszymi osobnikami w Brookfield, związki ogrodu zoologicznego z Australią sięgają dziesięcioleci.

Od lewej: Brumby i Willum

Na początku lat 70. Zoo kupiło 16 000 akrów bardzo zniszczonej ziemi w Australii Południowej. Naukowcy z Brookfield pomogli lokalnym działaczom na rzecz ochrony przyrody zarządzać tym obszarem i skutecznie go rekultywować, co zainspirowało przekształcenie milionów pobliskich akrów w park narodowy.

Ostatecznie ogród zoologiczny przekazał swoje posiadłości ziemskie i działania związane z ochroną australijskiemu funduszowi krajobrazowemu.

 

Źródło: wttw
Foto: Zoo San Diego
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu