Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Nancy Pelosi przywódcą Demokratów. Polityk znowu zasiądzie w Izbie Reprezentantów USA

Admin 12/01/2016 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Nancy Pelosi została po raz kolejny przywódcą Demokratów w Izbie Reprezentantów USA. Na zamkniętym spotkaniu demokratycznych deputowanych 76-letnia mieszkanka San Francisco wygrała 134 do 63 tajne głosowanie z przedstawicielem Ohio, Timem Ryanem.

Relacja Sławka Sobczaka

„Mam złamane serce po przegranym wyścigu do Białego Domu. Wiemy jednak jak wygrać wybory, robiliśmy to w przeszłości i zrobimy to ponownie” – stwierdziła Pelosi bezpośrednio po wczorajszym werdykcie partyjnych kolegów. „Jestem dumny z faktu, że moje starania popchnęły Demokratów do dyskusji o przyszłości i odzyskaniu przewagi w Izbie Reprezentantów” – podsumował starcie przegrany Ryan.

Choć po listopadowej elekcji Demokraci mają w Izbie Reprezentantów sześć mandatów więcej to przewaga Republikanów wciąż jest znaczna: 239 do 194. Liczący na przejęcie przewodnictwa w izbie niższej parlamentu politycy demokratyczni są wściekli, konserwatyści mają swojego prezydenta i większość także w Senacie.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/DonkeyHotey

Nancy Patricia D’Alesandro Pelosi, aka Nancy Pelosi, is the Minority Leader of the United States House of Representatives and served as the 60th Speaker of the United States House of Representatives from 2007 to 2011.

The souce image for this caricicature of Nancy Pelosi is a photo in the public domain from the United States Air Force.

 

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook